بازار سرمایه

باMWC19: هند تا سال 2020 به شبکه 5G متصل می‌شود

 

indian mobile user.jpg

 

مرکز تعیین قوانین مخابراتی و ارتباطی هند (TRAI) روز گذشته اعلام کرد در سال 2020 میلادی نسل پنجم شبکه مخابراتی و ارتباطی 5G در کشور هند همزمان با دیگر مناطق جهان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این رگولاتور مخابراتی با ارسال بیانیه‌ای تحت عنوان «فعال‌سازی 5G» توضیح داد فناوری مذکور این امکان را فراهم می‌کند تا خدمات ارتباطی 5G در عرصه خدمات درمانی، خودروهای خودران، سیستم‌های اتوماسیون کارخانه‌ای و ... مورد استفاده قرار گیرد و البته، فرآیند مذکور چرخه اقتصادی کشور هند را نیز ارتقا می‌دهد.

راه‌اندازی شبکه‌های مخابراتی وابسته به فناوری 5G در کشور هند به سرمایه‌گذاری 60 تا 70 میلیارد دلاری نیازمند است که رگولاتوری این کشور در بیانیه خود به آن اشاره کرده است.

در این گزارش آمده است که حوزه‌های مورد انتظار برای سرمایه‌گذاری تراکم شبکه، فیبر مخصوص پشتوانه شبکه، ارتقا لایه،ها، دسترسی به طیف مخابراتی و پشتیبانی میکرو موج‌ها را شامل می‌شود.

انتظار می‌رود این فناوری برای اپراتورهای مخابراتی درآمدهای جدید ایجاد کند. زیرا آنها می‌توانند فراتر از خدمات ارتباطی و مشترکان عمومی، شرکت‌های بزرگ و سازمان‌های بین‌المللی را نیز تحت پوشش رار دهند و سرویس‌های مخابراتی جدید را در اختیار آنها بگذارند.

 


​​