فناوری

باMWC19: خودروی دو نفره‌ SEAT با قابلیت اتصال به شبکه 5G

 

seat_minimo_12.jpg

 

در حالی که بزرگترین گردهمایی بین‌المللی موبایلی با نام «کنگره جهانی تلفن همراه» (MWC 2019) در بارسلونای اسپانیا در حال برگزار شدن است، بزرگترین شرکت خودروسازی این کشور طی نمایشگاه مذکور آخرین دستاورد خود را برای آینده شهرهای هوشمند به نمایش گذاشت.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) «لوکا دمئو» مدیرعامل شرکت خودروسازی SEAT طی سخنرانی خود در این نمایشگاه اعلام کرد بر اساس آخرین تصمیمات صورت گرفته قرار است شرکت او مدیریت گروه اتومبیل‌های کوچک و برقی در کمپانی بزرگ فلکس واگن را برعهده بگیرد. این دسته از خودروها که در خانواده محصولات «میکرو موبیلیتی» طبقه‌بندی می‌شوند مسافت‌های کوتاه‌تر از 10 کیلومتر را می‌پیمایند و در آینده نزدیک به یکی از بازارهای پررونق کسب و کار تبدیل می‌شوند.

دومین اتفاقی که SEAT طی نمایشگاه مذکور از آن رونمایی کرد ارتقا توانایی‌های نرم‌افزاری این شرکت بود تا در راستای این هدف یک مرکز توسعه نرم‌افزاری ویژه در شرکت SEAT راه‌اندازی شود این مرکز بتواند تمام نیازهای مربوط به نسل بعدی خودروهای هوشمند این شرکت را تحت پوشش بگیرد.

مدیرعامل شرکت در این خصوص گفت: «اگر ما بخواهیم سطح فعالیت‌های خود را از یک تولیدکننده خودرو به یک کمپانی هوشمند ارتقا دهیم، می‌بایست توجه ویژه به نرم‌افزارهای مخصوص این حوزه داشته باشیم. نرم‌افزاری که هم اکنون برای خودروهای هوشمند خود ارایه کردیم "اینداستری 4.0" نام دارد که گروه توسعه دهنده ما همچنان در حال کار کردن روی آن است».

مدیرعامل SEAT نکته پایانی در سخنرانی خود را با عنوان Minimo و توضیح داد کمپانی او نخستین شرکت خودروسازی جهان محسوب می‌شود که خودروی کوچک با این قابلیت‌ها را عرضه کرده است. این خودرو به صورت ویژه برای شرکت‌های اجاره و به اشتراک گذاری اتومبیل ساخته شده است و شرکت اسپانیایی می‌گوید هزینه اجاره کردن آن از بلیت اتوبوس هم کمتر خواهد بود. این خودروی برقی گنجایش دو سرنشین را دارد و به صورت هوشمند به شبکه مخابراتی 5G متصل می‌شود.

 

به زودی گزارش ویدئویی اختصاصی خبرنگار ایستنا از این کانسپت سیات در ایستنا منتشر خواهد شد.


​​