تلفن همراه

باMWC19: انجمن جهانی GSM از 866 میلیون کاربر تراکنش‌های موبایلی تا پایان 2018 خبر داد!

 

مرکز GSMA در تازه‌ترین گزارش خود با عنوان «گزارش صنعت پولی موبایلی» توضیح داد تا پایان سال 2018 میلادی 866 میلیون حساب کاربری ثبت شده در سراسر جهان وجود داشته است که به واسطه آنها نقل و انتقالات مالی صورت می‌گرفته است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این مرکز ضمن حضور در کنگره جهانی تلفن همراه (MWC 2019) توضیح داد در بازارهایی که سرویس‌های نقل و انتقال مالی مبتنی بر دستگاه‌های موبایلی ارایه شده است مشاهده می‌شود که میزان تراکنش موبایلی نسبت به معاملات نقدی رشد دو برابری داشته است.

این مرکز همچنین پیش‌بینی کرد با ایجاد اصلاحات قانونی در کشورهای مصر، اتیوپی و نیجریه میزان تراکنش‌های موبایلی طی سال جاری به میزان قابل ملاحظه افزایش میابد و هم اکنون شاهد موج گسترده همراهی کاربران با این خدمات هستیم.

مرکز GSMA با انتشار گزارش خود توضیح داد که پیش‌بینی می‌کند طی پنج سال آینده بیش از 110 میلیون کاربر جدید به مجموعه حساب‌های کاربری فعال برای تراکنش‌های مالی موبایلی افزوده شود.

این گزارش وضعیت بازار جهانی تراکنش‌های موبایلی تا سال 2020 را مورد بررسی قرار داد و پیش‌بینی کرد طی سال آینده نیز فرآیند سازگاری با خدمات تراکنش‌های موبایلی رو به رشد خواهد بود.

 


​​