تلفن همراه

باMWC19: تاکید «تلنور» برای اشتراک گذاری شبکه 5G بین اپراتورها

 

«پاتریک والدمار» مدیرعامل شرکت مخابراتی «تلنور» طی حضور در کنگره جهانی تلفن همراه (MWC 2019) توضیح داد مسایل مربوط به زیرساخت‌ها و به اشتراک گذاری طیف‌های مخابراتی، انگیزه‌های مالی جدید را به وجود آورده است و در این زمینه حتی تجهیزات مخابراتی سیار و کوچک هم می‌تواند ارتقا هرچه بیشتر شبکه مخابراتی 5G را باعث شود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) او توضیح داد بهترین سیستم مدیریت طیف باند مخابراتی به این صورت خواهد بود که به صورت اقتصادی خدمات 5G برای عموم کاربران عرضه شوند و در این میان باید به برخی موانع از جمله پایین آمدن ظرفیت شبکه مخابراتی توجه کرد. این اتفاق می‌تواند با معرفی فناوری‌های جدید و البته رقابت موثر در بازار صورت گیرد.

والدمار همچنین اظهار داشت تجمع شبکه‌های مخابراتی می‌تواند هزینه‌بر باشد و بنابراین همکاری بین بخش‌های دولتی و خصوصی برای بهینه‌سازی سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته و اطمینان از مزایای اجتماعی آن برای عموم کاربران می‌تواند امکان ارتقا شبکه مخابراتی 5G در سال‌های پیش‌رو را فراهم کند. به طور مشابه می‌توان گفت اشتراک شبکه بین اپراتورها نیز در این زمینه مزایای فراوانی را به همراه خواهد داشت.

او گفت گروه شرکت های مخابراتی «تلنور» به طور کاملا جدی بر این باور است که اشتراک شبکه مخابراتی بین اپراتورها مهم‌ترین عاملی است که می‌تواند رشد هرچه سریع‌تر خدمات 5G را به دنبال داشته باشد. این کار در نهایت باعث خواهد شد کیفیت و کارایی شبکه به نفع جامعه ارتقا یابد و تمامی مشترکان از خدمات دریافتی راضی شوند.

 


​​