بازار سرمایه

باMWC19: نخستین روبات کارخانه‌ای خودران مبتنی بر شبکه 5G

 

 

شرکت «دویچه تلکام» بزرگترین اپراتور موبایلی آلمان در جریان حضور خود در کنگره جهانی تلفن همراه (MWC 2019) تصاویر ویدیویی زنده و مستقیم مربوط به فعالیت یک روبات باربر خودران را نشان داد که تحت شبکه مخابراتی LTE بسته‌های مختلف را در کارخانه «اُسرام» در آلمان جابه‌جا می‌کرد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)در این تصویر ویدیویی نشان داده شد که روبات خودکار به کمک شبکه مخابراتی LTE بسته‌های مختلف را به طبقه همکف این کارخانه که در اصل فروشگاه آن محسوب می‌شود، انتقال می‌دهد.

«کلودیا نمات» عضو هیئت مدیره «دویچه تلکام» و مدیر مرکز فناوری و نوآوری‌های این شرکت مخابراتی گفت: «ما با مجموعه شبکه‌های خود راهکار جدید را برای مشتریان صنعتی ارایه می‌دهیم. این راهکار هم اکنون مبتنی بر فناوری LTE ارایه می‌شود و ما طی آن انواع مختلف اپلیکیشن‌های کاربردی را در اختیار مشتریان خود می‌گذاریم».

او در ادامه توضیح داد: «در آینده نزدیک تمامی این خدمات مبتنی بر نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی یعنی 5G عرضه می‌شوند و ما از این طریق می‌توانیم با قدرت و انعطاف‌پذیری بیشتر مشتریان صنعتی را پوشش دهیم».

«استفان فریتز» مدیر مرکز توسعه دیجیتالی شرکت «اُرسام» نیز در این خصوص گفت: «هدف ما این است که به یک کارخانه هوشمند تبدیل شویم که در آن تمامی ماشین‌ آلات و برنامه‌ها به صورت خودران عمل می‌کنند و همه آنها به شبکه ارتباطی 5G متصل هستند. این هدف در آینده نزدیک محقق خواهد شد».

 


​​