اپراتورها

باMWC19: اعلام برنامه زمانی اسپرینت برای عرضه خدمات 5G

«مایکل کومبس» مدیرعامل شرکت مخابراتی اسپرینت طی سخنرانی خود در کنگره جهانی تلفن همراه (MWC 2019) اعلام کرد: «هم اکنون قصد داریم خدمات شبکه مخابراتی 5G برای در 9 شهر مختلف عرضه کنیم و توجه داشته باشید این خدمات در مرحله نخست برای چندصد کاربر ارایه نمی‌شوند و بلکه چندین میلیون نفر تحت پوشش آن قرار می‌گیرند».

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)مدیرعامل اسپرینت طی کنفرانس مطبوعاتی این شرکت که در حاشیه نمایشگاه MWC19 برگزار شده بود اظهار داشت در حال آماده‌سازی نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی است تا خدمات آن در آینده بسیار نزدیک به صورت تجاری در اختیار مشترکان قرار گیرد.

به گفته او قرار است خدمات شبکه 5G اسپرینت در مرحله نخست برای شهرهای شیکاگو، آتلانتا، دالاس، کانزاس، هیوستون، لس آنجلس، نیویورک، فوئنیکس و واشنگتن در کشور آمریکا عرضه شود و تا پایان نیمه نخست سال جاری میلادی برخی شهرهای دیگر هم به این خدمات دسترسی پیدا کنند.

«جان ساو» مدیر توسعه فناوری اسپرینت نیز طی این کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت «فعالیت‌های گسترده و شبانه‌روزی صورت گرفته است تا این شهرها تحت پوشش خدمات 5G قرار گیرند و مشترکان در هر یک از این شهرها به زودی می‌توانند روی گوشی هوشمند خود به سرویس‌های مذکور دسترسی داشته باشند».

او خاطرنشان کرد شرکت اسپرینت در مرحله کنونی خدمات 5G خود را با استفاده از ترافیک شبکه مخابراتی LTE عرضه می‌کند و البته برای این اتفاق ظرفیت مورد نیاز پیش‌بینی شده است.

 


​​