بازار سرمایه

باMWC19: مدیرعامل اریکسون نگران عدم پیشرفت مخابراتی اروپا است

 

 

«برجی اکهلم» مدیرعامل اریکسون طی حضور خود در کنگره جهانی تلفن همراه (MWC 2019) در حضور دیگر مدیران این شرکت تولیدکننده تجهیزات مخابراتی توضیح داد هزینه‌های دسترسی به طیف مخابراتی، قوانین دست‌وپاگیر، و دوره‌های زمانی محدود برای استفاده از مجوزها مهم‌ترین موانعی است که به چرخه اقتصادی این صنعت آسیب وارد می‌کند و جلوی پیشرفت هرچه بیشتر فناوری‌ها در این زمینه را می‌گیرد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)اکهلم طی کنفرانس مطبوعاتی شرکت اریکسون که در حاشیه نمایشگاه MWC 2019 برگزار شده بود توضیح داد این خطر به صورت کاملا جدی مشاهده می‌شود که اروپا برای توسعه فناوری‌های مخابراتی و دسترسی به شبکه 5G از آمریکای شمالی و حتی بخش‌هایی از آسیا عقب بماند و این اتفاق در حالی صورت می‌گیرد که اپراتورهای اروپایی دسترسی به فناوری‌های جدید را در اولویت فعالیت‌های خود قرار داده‌اند.

او توضیح داد: «هزینه بالای طیف مخابراتی، دوره‌های زمانی نامشخص برای دسترسی به طیف و قوانین سنگین جلوی پیشرفت‌های مخابراتی در اروپا را گرفته است. مشکل اروپایی‌ها در اصل مشکل سرمایه‌گذاری عمومی و جذب سرمایه‌های غیراروپایی محسوب می‌شود که باید به این مسئله توجه جدی شود».

مدیرعامل شرکت مخابراتی اریکسون طی صحبت‌های خود به مشکلاتی که هم اکنون برای شبکه مخابراتی 4G وجود دارد اشاره کرد و اظهار داشت این شبکه در بسیاری از کشورهای اروپایی بین 60 تا 65 درصد مناطق جغرافیایی آنها را تحت پوشش قرار داده است و در مقایسه با آن، حدود 90 تا 95 درصد آمریکای شمالی و بخش‌هایی از اروپا تحت پوشش نسل چهارم خدمات مخابراتی و ارتباطی قرار گرفته است.

 


​​