اپراتورها

باMWC19: لزوم به‌کارگیری بلاکچِین توسط اپراتورها

 

«جرج نازی» مدیر توسعه شبکه جهانی شرکت Accenture طی صحبت‌های خود در کنگره جهانی تلفن همراه (MWC 2019) اعلام کرد استفاده از فناوری بلاکچِین به اپراتورهای موبایلی امکان می‌دهد تا در زنجیره ارتباطی نقش مهم‌تری برعهده داشته باشند و از این طریق بتوانند ارتباطات کنونی خود را با مشتریان تقویت کنند.

 

Accenture-Digital_image-crop-tests_v5-1024x693.jpg

به گزارش گروه اخبار خارحی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) او توضیح داد: «اگرچه اپراتورها مقادیر قابل توجهی از اطلاعات مربوط به مشترکین را در اختیار دارند، ولی در حال حاضر نقش مهمی در عرضه خدمات مرتبط با تشخیص هویت و ارایه مجوزهای کاربردی مبتنی بر آن برعهده ندارند».

«جرج نازی» طی صحبت‌های خود به این مسئله اشاره کرد که اپراتورهای موبایلی با استفاده فناوری بلاکچین می‌توانند ضمن حفظ موقعیت کنونی خود، به یک مرکز قابل اعتماد ارایه دهنده خدمات تبدیل شوند تا خدمات شخصی مبتنی بر نیاز هر یک از مشترکان خود را در اختیار آنها بگذارند.

شرکت Accenture بر این باور است که قابلیت اتصال یکپارچه و اعتماد دوطرف بزرگترین نقطه قوت برای اپراتورهای موبایلی محسوب می‌شود و آنها می‌توانند به کمک فناوری بلاکچین قدرت بیشتری برای ارتقای امنیت، اعتماد و سرعت داشته باشند.

مدیر توسعه شبکه جهانی این شرکت گفت: «شرکت‌های مخابراتی مبتنی بر فناوری بلاکچین می‌توانند برپایه اطمینان، امنیت، حفظ حریم شخصی و کاهش فاصله خود با مشترکان به اعتبار خود بیافزایند».

 


​​