بازار سرمایه

باMWC19: پیشبینی سرمایه گذاری 2.7 تریلیون دلاری برای توسعه 5G تا 2020

 

5G-MWC-2019-2-07.-Samsung-Booth-overall (1).jpg

 

بر اساس نتایج حاصل از بررسی‌های جدید مرکز مالی «گرینسیل»، هزینه نهایی برای اجرا و راه‌اندازی شبکه مخابراتی 5G در تمام بخش‌ها در بازار جهانی تا پایان سال 2020 میلادی به بیش از 2.7 تریلیون دلار خواهد رسید.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) در حالی که شرکت‌های مخابراتی پیش‌بینی کردند تا پایان سال آتی میلادی بیش از یک تریلیون دلار در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند، اجرای این پروژه هزینه‌ای بالغ بر 1.7 تریلیون دلار را برای اقتصاد جهانی در پی خواهد داشت. این اتفاق در حالی صورت می گیرد که شرکت‌های فعال در حوزه‌های مختلف تلاش می‌کنند فناوری مذکور را با محصولات، سیستم‌های پردازشی و زیرساخت‌های مرتبط با اینترنت اشیا ادغام کنند.

«تونی وانفور» مدیر شرکت «گرینسیل» در این خصوص اظهار داشت سرمایه‌گذاری روی فناوری 5G با سرعت کم انجام می‌شود و البته بازار جهانی نیاز به پول نقد بیشتری دارد تا سخت‌افزارها، خدمات، سیستم‌های ارتباطی و نرم‌افزارهای مورد نیاز خود برای راه‌اندازی این شبکه را در اختیار بگیرد.

در گزارش مرکز Financing the Future در مورد نحوه توسعه شبکه مخابراتی 5G اعلام شد اپراتورهای موبایلی در دوره زمانی طولانی‌تر، سرمایه‌گذاری‌های خود را در این حوزه افزایش می‌دهند و از مزایای مالی آن هم بهره مند می‌شوند.

بر این اساس پیش‌بینی شده است در حالی که شرکت‌های مخابراتی جهان طی بازه زمانی 10 تا 12 سال فناوری‌های مرتبط با شبکه مخابراتی 5G را در اختیار می‌گیرند، ولی این اتفاق برای توسعه شبکه 4G در بازه زمانی 6 تا 8 سال صورت گرفت.

با این توضیح می‌توان به این نتیجه رسید که شبکه مخابراتی 5G برای توسعه هرچه بیشتر به سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌تر نیاز دارد و می‌بایست زیرساخت‌های آن به شکل گسترده‌تر در سراسر جهان به کار گرفته شود.

 


​​