تحلیل بازار

باMWC19: تلاش ودافون برای تلفیق اینترنت اشیا با فناوری 5G

 

bigstock-vodafone-logo-63449140.jpg

 

اپراتورهای تلفن همراه طی «نشست اینترنت اشیا موبایلی» که مرکز GSMA آن را در حاشیه کنگره جهانی MWC 2019 برگزار کرد نظرات خود را در مورد آینده این حوزه ابزار کردند و توضیح دادند رشد بازار اینترنت اشیا سریع‌تر از پیش‌بینی‌های آنها بوده است و البته این عرصه برای تبدیل شدن به یک کسب و کار استراتژیک نیازمند سرمایه‌گذاری و اقدامات گسترده‌تر است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) «لوری تورپ» مدیر مرکز نوآوری‌های اینترنت اشیا در گروه شرکت‌های مخابراتی ودافون توضیح داد اینترنت اشیا موبایلی به این شرکت امکان داده است تا بتواند در عرصه‌های مختلف که ارتباطی با یکدیگر ندارند پیشرفت چشمگیری را به دست آورد و به موفقیت‌هایی دست یابد که پیش از این هرگز تجربه نکرده بود.

ودافون نخستین شبکه اختصاصی اینترنت اشیا Narrowband-IoT که با نام اختصاری NB-IoT هم شناخته می‌شود را دو سال قبل راه‌اندازی کرد و هم اکنون همزمان با برگزاری کنگره جهانی تلفن همراه در بارسلونای اسپانیا این شرکت موفق به راه‌اندازی سیزدهمین شبکه اختصاصی خود برای تحت پوشش قرار دادند دستگاه‌های اینترنت اشیا شده است.

5ْگروه شرکت‌های مخابراتی ودافون در مسیر درست و با هدف‌گذاری دقیق به جلو حرکت می‌کند.

او همچنین تاکید کرد که گسترش خدمات مرحله بعدی فعالیت‌های ودافون در این زمینه محسوب می‌شود تا توانایی‌های دو شبکه NB-IoT و LTE-M افزایش یابد و از این طریق طیف گسترده‌تری از دستگاه‌ها در زیرمجموعه آن قرار گیرد.

در حالی که ودافون به صورت گسترده بر توسعه شبکه NB-IoT تاکید داشت، این شرکت هم اکنون سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای را برای ادغام این شبکه با نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی موسوم به 5G انجام داده است.

 


​​