تلفن همراه

باMWC19: تلاش سونی و شیائومی برای تولید گوشی های چنددوربینی

light_concept.0 (1).jpg

 

زمانی که دستگاه موبایلی «لایت» مجهز به 16 دوربین دیجیتالی مجزا برای نخستین بار معرفی شد، برای کاربران عجیب به نظر می‌رسید که با این تعداد دوربین چه کار کنند. ولی هم اکنون برخی گوشی‌ها از جمله «گلکسی اس10»  سامسونگ با تعداد سه یا حتی چهار لنز روی یک دستگاه واحد نیازهای کاربران را ارایه می‌دهند و این اتفاق به گونه‌ای پیش می‌رود که تعداد زیاد حسگرهای تصویربرداری در یک دستگاه الکترونیکی به یک اتفاق معمول تبدیل شده است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) بر این اساس از هم اکنون می‌توانید پیش‌بینی کنید در آینده نه چندان دور نسل جدید دستگاه‌های الکترونیکی همراه با تعداد زیاد حسگرهای تصویربرداری روانه بازار شوند. شرکت «لایت» در جریان برگزاری کنگره جهانی تلفن همراه اعلام کرد در حال همکاری با سونی و شیائومی است تا نسل جدی دستگاه‌های موبایلی چندلنزی وارد بازار شود.

این همکاری‌ها با سونی موفقیت‌های فراوانی را به دنبال داشته است هم اکنون شرکت «لایت» در حال کار کردن روی پردازنده تصویربرداری سونی است تا از این طریق بتواند فناوری ژاپنی را ارتقا دهد. بر اساس این همکاری‌ها قرار است در آینده نزدیک نسل جدید گوشی‌های سونی مجهز به چهار دوربین مجزا و بیشتر روانه بازار شود.

در این میان هنوز جزییات بیشتر پیرامون همکاری‌های شرکت «لایت» و شیائومی منتشر نشده است و این دو کمپانی طی بیانیه مشترک خود اعلام کردند فعالیت‌هایی را در زمینه سیستم‌های تصویربرداری DSLR پیش می‌برند تا آن را وارد گوشی‌های هوشمند کنند.

«دِیو گرانان» مدیرعامل شرکت «لایت» در کنگره جهانی تلفن همراه توضیح داد روزهای پرمشغله‌ای را با هر دو شرکت مذکور پشت سر می‌گذارد. او از سونی به عنوان یکی از رهبران اصلی بازار گوشی هوشمند و از شیائومی به عنوان یکی از نوآورترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در جهان یاد کرد.

 


​​