بازار سرمایه

باMWC19: پیش‌بینی‌های مدیرعامل سیسکو از آینده فناوری 5G

chuck-robbins.png

 

«چاک رابینز» مدیرعامل شرکت سیسکو طی سخنرانی خود در کنگره جاهنی تلفن همراه در بارسلونای اسپانیا اعلام کرد پس از سال‌ها بررسی و گمانه‌زنی در مورد نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی و ارتباطی، شبکه 5G هم اکنون از راه رسیده است و این فناوری آماده ارایه خدمات خود به مردم است.

به گزارش خبرنگار اعزامی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از بارسلون، او توضیح داد شبکه مخابراتی 5G از جمله فناوری‌هایی محسوب می‌شود که رویاهای مشترکان برای دسترسی به خدمات مخابراتی و ارتباطی را محقق می‌کند و مبتنی بر آن می‌توانید سریع‌ترین سرویس‌های ارتباطی را در اختیار کاربران قرار دهیم.

او گفت: «ما در یکی از بهترین نقاط تاریخ برای تحول فناوری قرار داریم. از سال‌ها قبل در مورد مرحله بعدی فناوری‌های ارتباطی صحبت می‌شد و هم اکنون در حال ورود به آن هستیم. این همان چیزی است که می‌تواند دنیای همگان را متحول کند».

رابینز بر اساس اطلاعات مندرج در «گزارش فهرست شبکه‌های بصری سیسکو» اظهار داشت تا سال 2022 میلادی ترافیک شبکه‌های موبایلی جهان مبتنی بر فناوری 5G از فناوری‌های قبلی بیشتر خواهد شد.

رابین در بین دیگر پیش‌بینی‌های مخابراتی خود اعلام کرد بیش از 400 میلیون اتصال موفق به شبکه 5G طی سه سال آینده صورت می‌گیرد. او در این خصوص گفت: «ممکن است ما به اینترنت متصل نباشیم، ولی حتی در چنین شرایطی هم می‌توانیم تحت پوشش خدمات 5G قرار بگیریم. همچنین باید توجه داشت تا سه سال آینده بیش از 4 میلیارد ارتباط دستگاه-به-دستگاه در سراسر جهان وجود خواهد داشت. اینترنت اشیا به گونه‌ای پیش می‌رود که تمام اتفاقات روزمره زندگی ما را تحت پوشش قرار می‌دهد».

آقای رابینز همچنین اظهار داشت این فناوری باعث خواهد شد تعداد کاربران تحت پوشش شبکه‌های مخابراتی در جهان تا سال 2022 بیش از امروز باشد.

 


​​