تلفن همراه

باMWC19: افزایش نگرانی‌ها برای اعتیاد به گوشی هوشمند

MWL_Digi_distraction_panel.jpg

 

«آوتمن کرائوس» مدیر توسعه علمی شرکت SAP طی نشست برگزار شده در حاشیه کنگره جهانی تلفن همراه (MWC 2019) گفت زمانی که گوشی هوشمند را بیرون از اتاق خواب می‌گذارد، دچار اضطراب و نگرانی می‌شود و تصور می‌کند از اتفاقات پیرامون عقب مانده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) او در صحبت‌های خود گفت: «صبح‌ها زودتر از خواب بیدار می‌شوم، ولی این مسئله به آن معنی نیست که خواب بهتری داشته و بلکه تلاش می‌کنم به این شکل زودتر به گوشی خود دسترسی پیدا کنم».

«هنریتا باودن-جونز» بنیانگذار «کلینیک ملی اعتیاد به فناوری» در بریتانیا که در این نشست حضور داشت نیز در مورد تجربه شخصی خود صحبت کرد و توضیح داد زمانی که در روزهای نخست سعی می‌کرد گوشی هوشمند را از خود دور نگه دارد این کار را غیرممکن می‌دید و با مشکلات زیادی مواجه شده بود. او گفت: «من سال‌ها زمان صرف کردم تا در این زمینه بتوانم در زندگی خودم به ثبات برسم. هم اکنون فکر می‌کنم زمانی که گوشی هوشمند را کنار می‌گذارم، آزادی مورد نظرم را به دست می‌آورم».

دکتر باودن-جونز همچنین توضیح داد در روزهای تعطیل شبکه اجتماعی توئیتر را به طور کامل روی گوشی هوشمند خود غیرفعال می‌کند و این اپلیکیشن به همراه دیگر شبکه‌های اجتماعی باعث شده است او ساعت‌های کمتری را در کنار خانواده حضور داشته باشد.

در این نشست شخص دیگری به نام «تیمور بکمامبتوف» از فیلمسازان سرشناس و بنیانگذار «گروه بازلفس» نیز حضور داشت و او نیز توضیح داد چطور فیلم جدید خود به نام «اسکرین‌لایف» را در مورد معتادان به فناوری ساخته است تا نشان دهد ابزار کوچکی به نام گوشی هوشمند تا چه اندازه می‌تواند در زندگی ما اختلال ایجاد کند.

 


​​