بازار سرمایه

باMWC19: توسعه شهرهای هوشمند در گرو فناوری 5G

IoT-connected-city-shutterstock-650.jpg

 

در حالی که پیشرفت‌های مربوط به شهرهای هوشمند روز به روز گسترده‌تر می‌شود، توجه به تغییر در فرآیند خدمات‌رسانی در این مراکز بیشتر شده است و در این راستا مدل‌های کسب و کار جدید ارایه شده است تا شهرداری‌ها بتوانند درآمدهای بیشتری را به دست آورند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) «میرینالینی اینگرام» مدیر مرکز اراتباطات هوشمند شرکت مخابراتی «ورایزن» توضیح داد صنعت توسعه شهر هوشمند در حال تکامل است و حرکت‌های صورت گرفته در این حوزه برای گسترش راهکارهای نوآورانه، گسترش خدمات و مقایس‌پذیری بیشتر صورت می‌گیرد تا پروژه‌ای با عنوان «شهر هوشمند 3.0» عملیاتی شود.

اینگرام روز گذشته طی نشست مربوط به توسعه شبکه مخابراتی 5G در شهرها که در حاشیه کنگره جهانی تلفن همراه (MWC 2019) برگزار شده بود سخنرانی کرد و توضیح داد در بسیاری از شهرها توسعه این خدمات در فاز اول متوقف شده است. زیرا آنها زیرساخت‌های لازم را در اختیار ندارند و پلتفرم‌های لازم برای تحت پوشش قرار دادن تمام خدمات در چنین شهری را در اختیار نگرفته‌اند.

«مایکل زتو» مدیر مرکز شهرهای هوشمند در شرکت مخابراتی AT&T نیز طی این نشست توضیح داد مقیاس‌پذیری مهم‌ترین عامل پیش‌رو در شهرهای هوشمند است و مدیران شهری برای آنکه بتوانند پروژه‌های خود را وارد فازهای جدید کنند، می‌بایست با توجه به این مسئله گام‌های بعدی را بردارند.

او همچنین به این مسئله اشاره کرد که هم اکنون شاهد حرکت گسترده به سمت مدل‌های کارآمدتر کسب و کار است تا مدیران شهری با مشارکت عمومی و خصوصی بتوانند نسل جدید شهرهای هوشمند را راه‌اندازی کنند.

 


​​