اپراتورها

باMWC19: چینی‌ها به دنبال شبکه 5G حامی محیط زیست

105092699-5GThumbnailWebsite.jpg

 

شرکت مخابراتی «چاینا موبایل» در نظر دارد طی سال جاری میلادی شبکه 5G وابسته (NSA) را در مقایس گسترده برای چهار شهر خود راه‌اندازی کند و بر این اساس اعلام شده است همکاری‌های جدیدی را با دیگر شرکای مخابراتی دنبال می‌کند تا سرعت دسترسی آنها به نسل پنجم خدمات مخابراتی و ارتباطی افزایش یابد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) «لی ژنگمائو» مدیرشرکت مخابراتی «چاینا موبایل» طی نشست GTI که در حاشیه کنگره جهانی تلفن همراه برگزار شده بود توضیح داد در حالی که برخی اپراتورهای موبایلی استقرار شبکه NSA را آغاز کرده‌اند، در فاز نخست این پروژه مشکلات متعددی را پیش روی خود می‌بینند که از جمله آنها می‌توان مصرف بسیار بالای انرژی الکتریسیته، ناپایدار بودن شبکه و سخت‌افزارهای ناکارآمد اشاره کرد.

او در این خصوص گفت:‌ «ما در حال همکاری‌های گسترده با اپراتورهای بزرگ، فروشندگان تجهیزات مخابراتی و شرکای خود هستیم تا بتوانیم سرعت دسترسی به شبکه 5G را افزایش دهیم. با این وجود باید توجه داشت که قرار نیست شبکه مذکور فقط گوشی‌های موبایلی را تحت پوشش قرار دهد. ما همچنین همکاری‌هایی را برای توسعه باند مخابراتی با توان 2.6 گیگاهرتز و 4.9 گیگاهرتز آغاز کردیم تا ضمن افزایش ظرفیت شبکه، انرژی مصرف شده در آن را ایستگاه‌های پایه را کاهش دهیم و از این طریق بتوانیم خدمات 5G سبز به دست مشترکان برسانیم».

این اپراتور موبایلی به تازگی آزمایشگاه تخصصی ویژه‌ای را با نام «پایونیر 300» راه‌اندازی کرده است و تلاش می‌کند در این مرکز ضمن توسعه اپلیکیشن‌های مرتبط با اکوسیستم شبکه مخابراتی 5G، خدمات خود را در بخش درمان و حمل و نقل هم ارایه دهد.

 


​​