بازار سرمایه

باMWC19:‌ موفقیت آتی اینترنت اشیا در دستان اپراتورها

به گفته «یوهانس زواِلتز» مدیر فروش و توسعه اکوسیستم IBM Watson IoT، اپراتورهای موبایلی می‌بایست به دنبال ساخت اکوسیستم جدید در حوزه اینتر اشیا باشند و استراتژی‌های نوین برای فروش دستگاه‌ها و خدمات را در این زمینه ارایه کنند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) او توضیح داد: «اپراتورها مهم‌ترین نقش را در این زمینه دارند و می‌توانند بیشترین تاثیر را در زمینه توسعه اینترنت اشیا برجا بگذارند. آنها این فرصت را در اختیار دارند تا با دیگر فعالان عرصه اینترنت اشیا همکاری کنند و از این طریق راه‌حل‌های پیشرفته برای نسل آتی اینترنت اشیا را در اختیار مشترکان خود بگذارند».

او در این زمینه گفت:‌ «ارتباطات پرسرعت و یکپارچه مهم‌ترین نکته در این زمینه است ... با این وجود زمانی که شما به بخش‌های مختلف حوزه اینترنت اشیا فکر می‌کنید، وقتی که قدرت هوش مصنوعی را به آن اضافه می‌کنید، و از فناوری بلاکچِین برای توسعه آن استفاده می‌کنید، می‌توانید بیشترین فرصت را پیش روی خود قرار دهید و کسب و کار جدیدی را در اختیار بگیرید. حتی در این زمینه می‌توانید تغییرات محسوس در این صنعت به وجود آورید. همکاری با فروشندگان فناوری نیز می‌تواند به یکی از موفقیت‌های بزرگ اپراتورهای موبایلی در این زمینه تبدیل شود».

زواِلتز طی صحبت‌های خود به این مسئله اشاره کرد که فرصت‌های قابل ملاحظه‌ای که در حوزه اینترنت اشیا برای اپراتورهای موبایلی وجود دارد می‌تواند در بخش‌هی مختلف، از خدمات دولتی گرفته تا شهرهای هوشمند، خدمات خانگی، امنیت ساختمان‌ها، سیستم‌های مدیریتی، انرژی، خدمات پس از فروش، بیمه، خودروهای خودران و مدیران ناوگان حمل و نقل را پوشش دهد.

 


​​