تلفن همراه

باMWC19: شبکه 5G آینده دنیای سرگرمی را متحول می‌کند

شرکت Red Hat از بزرگترین تولیدکنندگان نرم‌افزارهای سازمانی در جهان طی کنگره جهانی تلفن همراه اعلام کرد نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی و ارتباطی موسوم به 5G‌ تجارب مشتریان را در عرصه رسانه و صنعت سرگرمی متحول می‌کند و به این ترتیب صنعت تلفن هراه می‌تواند با تکیه بر پهنای باند بالا و کاهش تاخیر دسترسی به شبکه مخابراتی بهترین سرویس‌ها را در اختیار مشترکان بگذارد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) «اظهر سید» مدیر معماری شرکت Red Hat در این خصوص گفت: «عرصه و سرگرمی مبتنی بر تجارب مشتریان ارتقا میابد. در حال حاضر تصاویر ویدیویی با کیفیت 4K و 8K منتشر می‌شوند، اپلیکیشن‌های سه‌بعدی اریه شده‌اند و خدمات هلوگرافیک خدمات واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را در اختیار کاربران می‌گذارند. شبکه مخابراتی 5G با پهنای باند بالا می‌تواند این سرویس‌ها را به بهترین شکل در اختیار کاربران بگذارد».

«اظهر سید» طی صحبت‌های خود همچنین بر اهمیت توسعه معماری مبتنی بر خدمات پردازش ابری بر پایه شبکه 5G تاکید کرد و توضیح داد تلفیق خدمات ابری با نسل پنجم خدمات مخابراتی و ارتباطی می‌تواند آینده این فضا را ارتقا دهد.

او توضیح داد: «زمانی که صحبت از توزیع مناسب خدمات 5G به میان می‌آید، این شبکه مخابراتی می‌تواند بهترین فناوری را برای کاربران ارایه دهد و بالاترین سرعت را در اختیار آنها بگذارد».

 


​​