بازار سرمایه

باMWC19: معرفی نخستین اتومبیل‌های هوشمند مبتنی بر فناوری 5G

bmw-al-mwc-2019.jpg

 

در آخرین روز از کنگره جهانی تلفن همراه نشستی با عنوان «اتصال دنیای موبایلی به 5G» برگزار شد و طی آن انجمن توسعه وسایل نقلیه مبتنی بر نسل پنجم فناوری‌های ارتبایطی (5GAA) کارشناسانی را در حوزه خودرو، فناوری و مخابرات گرد هم آورد تا در مورد چگونگی ساخت نسل جدید وسایل نقلیه هوشمند و اینترنتی توضیح دهد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) طی این نشست فناوری ارتباطی جدیدی موسوم به C-V2X مبتنی بر شبکه مخابراتی 5G معرفی شد و کارشناسان آن را به عنوان آینده عرصه حمل و نقل جاده‌ای ارایه کردند. طی این نشست اعلام شد نسل جدید خودروها که بر پایه فناوری C-V2X ساخته می‌شود امکان برقراری ارتباط خودکار با دیگر اتومبیل‌های موجود در جاده را دارند و تمامی فعالیت‌های هوشمند و ارتباطات آنها مبتنی بر شبکه 5G مدیریت می‌شود تا امنیت جاده‌ای به حداکثر برسد.

«تیِری کلِین» معاون انجمن 5GAA که مدیریت مرکز نوآوری‌های شرکت Bell Labs نوکیا را هم برعهده دارد در این نشست گفت: «کنار هم قرار دادن تمامی اجزای کاربردی حمل و نقل در یک اکوسیستم یکپارچه باعث شده است صنایع اتومبیل‌سازی و فناوری همکاری‌های گسترده‌ای را با یکدیگر انجام دهند. ما به صورت مداوم تلاش می‌کنیم راهکارهای جدید برای حرکت به جلو ارایه دهیم و در این زمینه یکی از بهترین فناوری‌ها برای ساخت خودروهای هوشمند مبتنی بر شبکه 5G را ارایه کرده‌ایم».

این راهکار جدید به گونه‌ای ارایه شده است که امنیت، پایداری و راحتری بیشتر را برای سرنشینان خودرو به همراه می‌آورد و معاون مرکز 5GAA رو کار آمدن فناوری 5G را آغاز بزرگترین تحول در عرصه خودروسازی می‌داند.

 


​​