فناوری اطلاعات

خودروهای خودران آمار تصادفات رانندگی را بالا می‌برند!

منبع: ایسنا
به نظر می‌رسد که فناوری هوشمند خودروهای خودران میزان هوشیاری رانندگان را به میزان قابل توجهی کاهش داده و احتمال تصادفات جاده‌ای را نیز افزایش می‌دهد.
 
فناوری خودروهای خودران که در چند سال اخیر مورد توجه شرکت‌های خودروسازی در جهان قرار گرفته است، یکی از آن دسته از فناوری نوین و مدرنی است که در صورت شکوفایی و تکامل، قادر است صنعت خودروسازی در جهان را با تغییر و تحولات قابل توجه و چشمگیری مواجه سازد.
 
فناوری خودروهای هوشمند و خودران به رانندگان این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به هوشیاری کامل و نشستن پشت فرمان، بتوانند خودروی خود را هدایت کرده و به مقصد موردنظر خود برسند.
 
حالا کارشناسان و تحلیلگران در تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده در مجله فوربس خاطرنشان کرده‌اند که در صورتی که خودروهای خودران و هوشمند توسعه پیدا کرده و به تولید انبوه برسند، تصادفات درون شهری و برون شهری به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد چراکه در تحقیقات و آزمایش‌های فراوانی که در محیط‌های آزمایشی و شهری از این وسایل نقلیه و رانندگان حاضر در آنها صورت گرفته است، می‌توان دریافت که میزان هوشیاری رانندگان و سرنشینان خودرو به میزان زیادی کاسته می‌شود چراکه آنها بر این باورند که فناوری خودران و هوشمند بکار گرفته شده در خودروهای مربوطه خود قادر خواهد بود موانع و افراد موجود در خیابان را تشخیص داده و شناسایی کند و همین امر نیز موجب می‌شود که دست از هدایت دستی خودرو بردارند که ممکن است نرخ و آمار تصادف و سوانح رانندگی را بالا ببرد.
 
فناوری خودروهای خودران با بهره‌گیری از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی قادر است به صورت کاملاً اتوماتیک و خودکار، به هدایت خودرو پرداخته و بر اساس نقشه و موقعیت جغرافیایی به مقاصد موردنظر راننده و سرنشینان خودرو برود.
 

​​