رسانه‌های اجتماعی

وعده یوتیوب برای حذف آزارهای آنلاین علیه کودکان

منبع: انتخاب
سوزان وویجیسکی؛ مدیرعامل یوتیوب برای اولین بار در مورد رسوایی‌های مرتبط با «پدوفیلیا» سخن گفت و وعده داد که هر‌چه سریع‌تر به این موضوع در یوتیوب خاتمه می‌دهد.
 
مدیرعامل یوتیوب وعده داده است فیلم‌های بچه‌ها را از کامنت‌های جنسی محفوظ نگه دارد. مدیرعامل یوتیوب در تلاش است تا به والدین و تبلیغ‌کنندگان بگوید که این شرکت برای مصون نگه داشتن جوان‌ترین کاربران خود در میان کامنت‌های جنسی در بخش نظرات ویدئو‌ها نهایت تلاش خود را به‌کار خواهد بست. سوزان وویجیسکی گفت که این شرکت دیگر نمی‌تواند نظرات مربوط به فیلم‌هایی را که در مورد کودکان یا نوجوانان الفاظی جنسی و ناخوشایند با زمینه‌های پدوفیلیا به‌کار می‌برند، تحمل کند.
دیسنی و دیگر شرکت‌های فعال در حوزه کودکان پس از آخرین گزارش‌های یوتیوب، بسیاری از ویدئوهای خود را حذف کردند. یوتیوب نیز اعلام کرد که 400 کانال را قطع کرده و تعداد زیادی از پاسخ‌ها را نیز حذف کرده است. سوزان وویجیسکی، مدیر عامل شرکت یوتیوب، در تلاش است تا به والدین و تبلیغ‌کنندگان اطمینان دهد از این پس در یوتیوب جایی برای مبتلایان به پدوفیلیا نیست. سوزان وویجیسکی، در مصاحبه‌ای گفت: «ما امنیت بچه‌ها را به‌طور باورنکردنی جدی می‌گیریم و دیگر نمی‌خواهیم اجازه دهیم نظرات در مورد فیلم‌هایی که شامل کودکان و نوجوانان و افراد زیر سن قانونی است باعث آزار و بی‌احترامی به کاربران کم سن و سالمان شود.»
این شرکت همچنین اخیراً الگوریتم‌های خود را تغییر داد و البته تأکید کرد که اطلاعات و ویدئوهای ضد واکسیناسیون را نیز به‌طور کامل حذف خواهد کرد.
 

​​