تلفن همراه

باMWC19: تلاش‌های گوگل برای برقراری تعادل در زندگی دیجیتالی

google.jpg

 

«مگی استانفیل» از مدیران ارشد گوگل طی سخنرانی خود توضیح داد نیازی نیست مردم مجبور شوند که همواره به دنیای دیجیتال اتصال داشته باشند، زیرا فناوری این کار را برای آنها می‌کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) او که هفته گذشته در کنگره جهانی تلفن همراه (MWC 2019) حضور داشت طی سخنرانی خود در نشست حاشیه‌ای رفاه دیجیتالی برای عموم مردم توضیح داد بین دسترسی مردم به مزایای فناوری و چسبیدن به یک چرخه معمول روزانه می‌بایست تعادل برقرار شود و به عنوان مثال،‌ مردم به صورت ثابت نیاز دارند به پیام‌ها و پست‌های الکترونیکی دریافتی پاسخ دهند و با این وجود برای گشت و گذار آنها در شبکه‌های اجتماعی اجبار وجود ندارد.

کمک کردن به کاربران برای دستیابی به تعادل مذکور یکی از بزرگترین چالش‌های پیش‌رو برای تمام شرکت‌های فعال در حوزه فناوری محسوب می‌شود و با این وجود محقق ساختن هدف یاد شده نیازمندی‌ها و مهارت‌های جدید را نیز طلب می‌کند.

به گفته مدیر ارشد گوگل، این اتفاق با توسعه «آموزش تا حدی که می‌توانیم» محقق می‌شود و البته در این فرآیند رفتارهای کاربران نیز می‌بایست تحلیل شود. او در این خصوص گفت: «این رویکرد انسان محور به ما کمک می‌کند تعریف بهتر و تجربیات کامل‌تری داشته باشیم که اجرای آنها لزوما همواره مناسب نیست و با این وجود دستیابی به آن می‌تواند مشکلات فراوانی را برطرف کند».

مطالعات صورت گرفته توسط گوگل نشان می‌دهد 70 درصد کاربران در مناطقی که افراد با دستگاه‌های مختلف به اینترنت متصل می‌شوند آسان‌تر به این سطح از تعادل دست یافته‌اند.

 


​​