بازار سرمایه

باMWC19: نوکیا شبکه 5G را برای سازمان‌های بزرگ توسعه می‌دهد

CEO Rajeev Suri.jpg

 

توسعه شبکه‌ سازمانی LAN از مهم‌ترین استراتژی‌های شرکت نوکیا برای توسعه نسل پنجم خدمات مخابراتی و ارتباطی (5G) محسوب می‌شود این اتفاق می‌تواند فرصت‌های جدید برای توسعه شبکه‌های خصوصی با سرعت بالا به وجود آورد تا تحقق اهداف شهرهای هوشمند، بنادر حمل و نقل و واحدهای کارخانه‌ای برای استفاده از خدمات 5G آسان‌تر شود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) «راجیو سوری» مدیرعامل نوکیا طی سخنرانی خود در کنفرانسی که در جریان برگزاری کنگره جهانی تلفن همراه برگزار شده بود توضیح داد ده‌ها میلیون کاربر در آینده نزدیک به شبکه‌های خصوصی LAN متصل می‌َوند و این اتفاق یک فرصت جدید مخابراتی طی دهه آینده محسوب می‌شود.

او گفت: «ما یک گروه کاری جدید راه‌اندازی کردیم تا این فرآیند رشد را مدیریت کند و هم اکنون بر این باوریم که می‌توانیم در آینده نزدیک تعداد مشتریان مخابراتی خود را چهار برابر کنیم».

سوری طی صحبت‌های خود به برخی شرکت‌های بزرگ از جمله «کوماتسو»، BMW و دیگر کمپانی‌هایی اشاره کرد که به طور جدید قصد دارند از مزایای شبکه‌ خصوصی LAN مبتنی بر نسل پنجم فناوری‌های مخابراتی و ارتباطی بهره ببرند.

او توضیح داد: «ممکن است این اتفاق استفاده از طیف مخابراتی بدون مجوز را باعث شود، ولی شبکه بی‌سیم وای-فای گزینه مناسبی برای راه‌اندازی شبکه‌های خصوصی LAN محسوب نمی‌شود می‌بایست از طیف‌های مناسب در این زمینه بهره برد».

 


​​