بازار سرمایه

باMWC19: نگرانی‌های اریکسون از عقب‌ماندگی‌های اروپا برای دستیابی به 5G

MWL_Borje_Ekholm_MWC19.jpg

 

«برجی اکهلم» مدیرعامل شرکت اریکسون که هفته گذشته در کنگره جهانی تلفن همراه (MWC 2019) حضور داشت طی سخنرانی خود از مقامات بلندپایه مخابراتی و ارتباطی جهان خواست به مسایلی مانند نگهداری از شبکه 5G در اروپا، هزینه‌های استقرار طیف باند مخابراتی، قوانین سنگین و مدت زمان مجوزهای بهره‌مندی از طیف‌های مخابراتی توجه بیشتری کنند و به درستی بدانند که شرایط کنونی می‌تواند مشکلات اقتصادی فراوانی را در این زمینه به وجود آورد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) او طی کنفرانس مطبوعاتی شرکت اریکسون در کنگره جهانی تلفن همراه اظهار داشت اروپا در شرایط «پرخطر» قرار دارد و در زمینه توسعه شبکه مخابراتی 5G و دستیابی به نسل جدید سرویس‌های ارتباطی با فاصله محسوس پشت آمریکای شمالی و بخش‌هایی از آسیا حرکت می‌کند. این در حالی است که بسیاری از اپراتورهای اروپایی سرمایه‌گذاری‌هایی را برای دسترسی به نسل جدید شبکه‌های مخابراتی انجام دادند تا سرویس‌های مربوطه را در اختیار مشترکان خود بگذارند.

او گفت: «فرآیندهای صورت گرفته در اروپا به واسطه هزینه‌های بالای طیف‌های مخابراتی، دوره‌های زمانی نامشخص برای دسترسی به طیف و قوانین سنگین مسدود شده است. مشکل اروپایی‌ها در اصل مشکل سرمایه‌گذاری جامع است و جذابیت سرمایه‌گذاری در این منطقه برای توسعه شبکه‌های مخابراتی به شدت کاهش یافته است».

او در ادامه به این مسئله اشاره کرد که بسیاری مشکلات به وجود آمده برای شبکه 4G در اروپا پابرجا باقی مانده است و این اتفاق در حالی دنبال می‌شود که بسیاری از کشورهای اروپایی 60 تا 65 از مناطق خود را تحت پوشش خدمات 4G درآورده‌اند و در مقابل، 90 تا 95 درصد آمریکای شمالی و بخش‌هایی از آسیا به خدمات 4G دسترسی دارند.

 


​​