بازار سرمایه

باMWC19: سرمایه‌گذاری گسترده کوالکام برای توسعه دستیارهای هوشمند صوتی

e3044133.jpg

 

راه‌اندازی فناوری‌های جدید برای پشتیبانی از نسل بعدی محصولاتی که مبتنی بر فرمان‌های صوتی کاربر فعالیت می‌کنند اندکی پیچیده است و این فضا نیازمند کارشناسان زبده در حوزه‌های مختلف از جمله پردازش، ارتباطات، کیفیت صدا و هوش مصنوعی است تا کاربران بتوانند به دستگاه‌های بهتر و پیشرفته‌تر دسترسی داشته باشند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) «کریس هاوِل» مدیر مرکز توسعه خدمات کاربری و بلوتوث در شرکت کوالکام طی سخنرانی خود در کنگره جهانی تلفن همراه به این مسئله اشاره کرد که اگر کارشناسان و متخصصان جدید به این حوزه اضافه نشوند، فناوری‌های مبتنی بر فرمان‌های صوتی کاربران که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند در آینده نزدیک از گردونه رقابت خارج خواهند شد.

او گفت: «در این حوزه بخش‌های مختلفی وجود دارد که ما تاکنون هیچ اقدامی برای آنها انجام نداده‌ایم». کوالکام در حال حاضر تمرکز اصلی خود را بر توسعه سیستم‌های مبتنی بر صوت و دستیارهای دیجیتالی متمرکز کرده است تا تجارب کاربری در این زمینه را ارتقا دهد.

در حالی که قرار است در آینده نزدیک این قابلیت برای طیف گسترده‌ای از دستگاه‌های کاربدری عرضه شود، شرکت کوالکام توضیح داد کاربران می‌توانند به زودی این فناوری را از هدست‌های هوشمند گرفته تا لوازم خانگی خود مورد استفاده قرار دهند.

هاول اظهار داشت شرکت کلوالکام تمرکز و سرمایه‌گذاری ویژه برای توسعه فناوری‌ها و الگوریتم‌های پیشرفته انجام داده است تا سیستم‌های دریافت صدا به صورد دقیق و مشخص عمل کنند و از آنها بتوانیم در نسل آتی خودروها نیز بهره‌مند شویم.

 


​​