باندپهن

باMWC19: «چاینا موبایل» به دنبال پایدارترین شبکه 5G جهان

gettyimages-960625866.jpg

 

از زمان برگزاری گنگره جهانی تلفن همراه به عنوان بزرگترین گردهمایی موبایلی جهان حدود یک هفته می‌گذرد و شرکت مخابراتی «چاینا موبایل» که طی این اتفاق خبرهایی را در مورد راه‌اندازی نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی و ارتباطی (5G) منتشر کرده بود، هم اکنون دست به کار شده است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) «لی ژنگمائو» معاون شرکت مخابراتی «چاینا موبایل» طی سخنرانی خود در MWC 2019 اعلام کرده بود در حالی که برخی اپراتوها استقرار شبکه مخابراتی غیرمستقل (NSA)‌ را آغاز کرده‌اند، در فاز نخست فعالیت‌های خود با مشکل مواجه شده‌اند و از بزرگترین موانعی که پیش روی آنها قرار گرفته است می‌توان به مصرف بالای انرژی، ناپایداری شبکه و سخت‌افزارهای ناکارآمد اشاره کرد که این مشکلات باعث شده است اپراتورهای مذکور نتوانند خدمات باکیفیت 5G را در اختیار کاربران قرار دهند.

ژنگمائو در این خصوص گفت: «ما هم اکنون در حال فعالیت‌های گسترده با اپراتورهای بزرگ جهان هستیم تا به کمک آنها و شرکت‌های توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی بتوانیم زیرساخت‌های بهتری را در اختیار بگیریم. ما همچنین همکاری‌هایی را دنبال می‌کنیم تا به موجب آن فعالیت‌های خود را تحت باند مخابراتی 2.6 تا 4.9 گیگاهرتز دنبال کنیم تا از این طریق بتوانیم با افزایش ظرفیت‌ها، سرویس‌های بهتر مخابراتی را در اختیار مشترکان بگذاریم».

ژنگمائو اظهار داشت که شرکت «چاینا موبایل» هم اکنون بزرگترین و گسترده‌ترین شبکه مخابراتی 4G جهان را راه‌اندازی کرده است و طی آن 2 میلیون ایستگاه مخابراتی و 710 میلیون مشترک را تحت پوشش قرار داده است. همچنین تعداد دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا که در پایان سال 2018 میلادی به این شبکه متصل شدند با رشد دو برابری به 500 میلیون عدد رسیده است.

او گفت در حالی که حجم ترافیک موبایلی آنها طی سال گذشته رشد دو برابری را تجربه کرد، هزینه استفاده از اینترنت همراه به‌ازای هر مگابایت در سال 2018 تحت شبکه مخابراتی چاینا موبایل 86 درصد کمتر شد.

 


​​