تلفن همراه

تاکید سازمان ملل بر عرضه یکپارچه نسل جدید خدمات موبایلی

Amina-Mohammed1.jpg

 

صنعت جهانی تلفن همراه گام‌های بزرگی را در راستای بهره‌مندی از فناوری‌های مرتبط با خدمات اجتماعی برداشته است و با این وجود کارشناسان اعلام کردند برای آنکه نتیجه واقعی در این زمینه حاصل شود، فعالیت‌های گسترده‌تری نیاز است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) «آمینا محمد» معاون دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرد صنعت تلفن همراه می‌بایست برای افزایش تنوع جنسی تحت پوشش خود گام‌های جدید بردارد و البته، پتانسیل‌ها و خطرات مربوط به فناوری‌های جدید را برای ارایه هرچه گسترده‌تر سرویس‌های شهری بپذیرد.

او گفت فناوری‌های جدید که آسایش هرچه بیشتر را برای عموم مردم باعث می‌شوند، می‌توانند به صورت همزمان خطرات مرتبط به گسترش شکاف دیجیتالیرا هم بیشتر کنند و بر این اساس سازمان‌ها می‌بایست اطمینان حاصل کنند که نوآوری‌های آنها به صورت یکسان در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.

«آمینا محمد» افزود علاوه بر شرکت‌های بیشتری در راستای توسعه سرویس‌های موبایلی گام برمی‌دارند، هم اکنون می‌بایست بر توزیع این سرویس‌ها و نحوه دسترسی مردم به آنها هم توجه شود.

در این جلسه «کان ترزیگلو» مدیرعامل شرکت مخابراتی ترکسل، «جِف دین» مدیر مرکز توسعه هوش مصنوعی در خدمات درمانی گوگل، و «فرانچسکو روکا» رئیس سازمان کمک‌های بین‌المللی فدراسیون صلیب سرخ نیز صحبت‌هایی را مطرح کردند.

 


​​