رسانه‌های اجتماعی

حذف خبرهای ضد واکسیناسیون از سوی فیس بوک

منبع: ایران آنلاین
با توجه به اطلاعات غلطی که بتازگی درامریکا درباره خطرناک بودن تزریق واکسن به کودکان در فضای مجازی منتشر شده است، «مارک زاکربرگ»، بنیانگذار فیس‌بوک تصمیم گرفت نسبت به این موضوع و اکانت‌های انتشار دهنده چنین خبرهایی واکنش نشان دهد.
 
در همین راستا زاکربرگ قرار است همه اطلاعات غلط مربوط به این موضوع را از شبکه اجتماعی فیس‌بوک و همچنین اینستاگرام حذف کند. همچنین طبق اطلاعیه فیس بوک، هرگونه تبلیغات درباره تزریق واکسن که حاوی اطلاعات غلط و گمراه‌کننده باشد از دو پلتفرم اجتماعی اینستاگرام و فیس‌بوک حذف خواهد شد.
«مونیکا بریکرت» معاون بخش سیاست جهانی فیس‌بوک دراین باره گفت: ما می‌خواهیم اطلاعات دقیق تری از سوی کارشناسان در زمینه واکسیناسیون در اختیار کاربران قرار بگیرد و به همین دلیل هم تلاش کرده‌ایم تا پست‌هایی که به ترویج اخبار بر ضد واکسیناسیون می‌پردازد، در هشتگ‌ها و همچنین جست و جوی اینستاگرام مشاهده نشود.
به گفته وی، فیس‌بوک در این زمینه نیز سیاستی مشابه مقابله با اخبار جعلی اتخاذ کرده است تا بتواند با چنین محتواهای نادرستی مبارزه کند.«بریکرت» همچنین یادآور شد: ما در گام نخست تنها تلاش می‌کنیم تا چنین محتواهایی در بخش جست و جوی فیس‌بوک و همچنین اینستاگرام براحتی در اختیار کاربران قرار نگیرد ولی اگر اکانت‌های ترویج دهنده چنین موضوعاتی یا آگهی‌های تبلیغاتی با مضمون زیر سؤال بردن واکسیناسیون کودکان همچنان به کار خود ادامه بدهند بی‌شک واکنش ما شدیدتر خواهد بود.
در صورت پافشاری این اکانت‌ها بر ایجاد محتواهای غلط، احتمالاً سیاست مسدودسازی و تعلیق چنین اکانت‌هایی را در پیش خواهیم گرفت. وی ادامه داد: ما تلاش خواهیم کرد تا اطلاعات آموزشی بیشتری در زمینه اهمیت و ضرورت تزریق بموقع واکسن در اختیار کاربران خود قرار دهیم تا بتوان با محتواهای نادرست مقابله کرد.
 

​​