تلفن همراه

واتس‌اپ دسترسی به تمام نسخه‌های غیررسمی خود را مسدود می‌کند

whatsapp-locked.jpg

 

گروه توسعه‌دهنده واتس‌اپ که از زیرمجموعه‌های فیسبوک محسوب می‌شود، به منظور ارتقا حفظ حریم شخصی کاربران و امنیت کاربران خود تلاش‌های فراوان را به انجام می‌رساند. این اپلیکیشن پیام‌رسان هم اکنون دسترسی آن دسته از کاربرانی که ابزارهای توسعه یافته یافته در شرکت‌های نرم‌افزاری مختلف را مورد استفاده قرار می‌دهند ممنوع کرده است تا از این طریق جلوی هرگونه مشکل امنیتی را در این زمینه بگیرد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) واتس‌اپ در بخش سوالات متدوال سایت اینترنتی خود به آن دسته از کاربرانی که نسخه غیررسمی این اپلیکیشن را مورد استفاده قرار می‌دهند هشدار داد هرچه سریع‌تر فعالیت‌های خود را روی نسخه رسمی آن متمرکز کنند.

در این پیام گفته شد: «شما تلفن شما برای دسترسی به واتس‌اپ محدود می‌شود. برای کمک بیشتر با ما تماس برقرار کنید».

برای آن دسته از کاربرانی که مطلع نیستند باید گفت نسخه‌های غیررسمی یا اصلاح شده توسط شرکت‌های نرم‌افزاری ویرایش‌های مختلفی از واتس‌اپ محسوب می‌شوند بین کاربران رایج هستند. این نسخه علاوه بر قابلیت‌های کلی که اپلیکیشن اصلی در اختیار کاربران قرار می‌دهد، از امکانات بیشتر پشتیبانی می‌کنند که در نسخه اصلی ارایه نشده است.

با این وجود باید توجه داشت که نسخه‌های غیررسمی معمولا حفره‌های نرم‌افزاری فراوانی را شامل می‌شوند و مشکلات امنیتی زیادی را دربر می‌گیرند. واتس‌اپ روی سایت اینترنتی خود توضیح داد: «مطلع باشید که ما تمام حساب‌های کاربردی که تصور می‌کنیم قوانین استفاده از خدمات واتس‌اپ را زیر پا گذاشته‌اند و شرایط استفاده از سرویس‌های ما را نقض کرده‌اند، ممنوع می‌کنیم».

البته باید توجه داشت آن دسته از کاربرانی که هم اکنون پیام هشدار دهنده دریافت کردند نباید نگران باشند. بر این اساس گفته شده است کاربران مذکور اپلیکیشن‌های توسعه یافته در شرکت‌های نرم‌افزاری را حذف کنند و سپس نسخه اصلی واتس‌اپ را روی گوشی هوشمند خود دانلود کنند تا دسترسی مجدد آنها برقرار شود.

 


​​