تلفن همراه

اسپرینت: فریب تبلیغات دروغین شبکه 5G اپراتور AT&T را نخورید

sprint-att-5g-ad.jpg

 

شرکت مخابراتی اسپرینت به مشترکان خود هشدار داد در مقابل ادعاهای اپراتور AT&T برای ارایه خدمات «شبکه 5G جعلی» فریب نخورند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) اسپرینت که حدود یک ماه قبل از اپراتور AT&T شکایت کرده بود، هم اکنون آگهی تبلیغاتی تمام صفحه خود را در روزنامه پرتیراژ «ساندی نیویورک تایمز» منتشر کرده و در بخشی از آن نوشته است که شبکه 5G E اپراتور AT&T در اصل همان شبکه 4G است. این آگهی تبلیغاتی همراه با یک نامه سرگشاده منتشر شد که در آن نوشته شده است: «در حالی که اسپرینت تلاش‌های گسترده انجام می‌دهد تا به عنوان نخستین اپراتور موبایلی آمریکا خدمات 5G را به دست کاربران برساند، شرکت AT&T به صورت گسترده تلاش می‌کند تا مشترکان را متقاعد کند که هم اکنون خدمات 5G را ارایه کرده است و از سرویس خود با نام "5G تکامل یافته" یاد می‌کند که این مسئله درست نیست».

در نامه منتشر شده از سوی اپراتور موبایلی اسپرینت ادعا شده است که شرکت AT&T کاربران خود را فریب می‌دهد و در مقابل، شرکت مخابراتی اسپرینت می‌بایست با اپراتور T-Mobile همکاری کند تا از این طریق بتواند شبکه گسترده 5G را در سراسر آمریکا ارایه دهد. با این وجود اسپرینت اعلام کرد که قصد دارد تابستان امسال نخستین سرویس 5G را در 9 کلان شهر ارایه کند.

در بخش دیگری از این نامه گفته شد: «اسپرینت متعهد است تا اقدامات لازم برای راه‌اندازی موفق شبکه 5G را انجام دهد. اپراتور AT&T در عوض ترجیح می‌دهد این مراحل را نادیده بگیرد و تظاهر کند که شبکه کنونی آنها خدمات 5G را ارایه می‌ده. ما چنین اقدامی انجام نمی‌دهیم و در مقابل چنین دروغی سکوت نمی‌کنیم».

 


​​