تلفن همراه

تصویب طرح توسعه اتصالات 6G

منبع: خبرآنلاین
هنوز اتصالات 5جی پیاده‌سازی نشده است که رگولاتور آمریکایی FCC یا کمیسیون ارتباطات فدرال موضوع توسعه 6G را مطرح کرده است.
 
نسل بعدی شبکه ارتباطاتی بی‌سیم 6جی خواهد بود و اعضای کمیسیون ارتباطات فدرال روز جمعه با امواج تراهرتزی که ممکن است روزی توسط فناوری 6جی مورداستفاده قرار گیرد، رأی مثبت دادند.
 
طیف فرکانسی تعریف‌شده برای 6جی در محدوده 95 گیگاهرتز تا 3 تراهرتز تعریف می‌شود و به مهندسان اجازه می‌دهد نسل جدید شبکه وایرلس خود را روی این محدوده تعریف کنند.
 
طیف فرکانسی مذکور که زمانی بی‌مصرف به نظر می‌رسید، قرار است خدمات اینترنت برتر با سرعت‌بالا را ارائه دهد. برنامه‌های کاربردی فوق سنگین مانند تصاویر فوق‌العاده باکیفیت و یا برنامه‌های مجهز به انواع حسگرها از طریق 6جی در دسترس خواهند بود.
 
طبق استانداردهای موجود، کمیسیون ارتباطات فدرال مجوز 10 ساله به نوآوران برای آزمایش محصولات، خدمات و سرویس‌های جدید عرضه می‌کند.
 
در حال حاضر اپراتورهای آمریکایی در حال پیاده‌سازی 5 جی هستند. کمپانی AT&T تا آخر 2019 به 21 شهر خدمات 5 جی خواهد داد. این کمپانی فقط یک هات اسپات موبایل 5جی به کاربران خواهد داد.
 
ورایزون  اولین اپراتور آمریکایی است که 5 جی را روی گلکسی اس 10 (مدل 5جی) خواهد داد. ماه آینده سرویس 5 جی را در شیکاگو و میناپولیس راه‌اندازی خواهد کرد. تی موبایل هم در 30 شهر و اسپرینت هم در 9 شهر خدمات 5جی ارائه خواهند داد.

​​