باندپهن

تلاش کمیسیون ارتباطات آمریکا برای ارایه باند 95 گیگاهرتز

SS-fcc-1.jpg

 

دو شرکت نوکیا و «کی‌سایت تکنولوژی» با همکاری «کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا» (FCC) کمپینی را با یکدیگر تشکیل دادند تا به موجب آن مجوز طیف مخابراتی 95 گیگاهرتز و بالاتر از آن را در موارد خاص صادر کنند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این دو شرکت طی ائتلاف خود با عنوان mmWave Coalition همکاری‌های گسترده‌ای را با کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا آغاز کردند تا بر اساس قوانین و مقررات مربوط به مجوزهای استفاده از طیف‌های مخابراتی، به نیازهای پیش رو در زمینه بهتره‌مندی از سیستم‌های ارتباطی پاسخ فوری بدهند. این گروه همچنین در بیانیه خود اعلام کرد اقدام جدید آنها می‌تواند بهره‌مندی نهایی از این طیف باندهای مخابراتی در سیستم‌های موبایلی را آسان‌تر کند.

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا در نظر دارد با برگزاری رای‌گیری جدید در مورد ارایه طیف باند 21.2 گیگاهرتز مربوط به طیف‌های بالاتر از 95 گیگاهرتز قوانین جدید در این زمینه وضع کند. این تصمیم باعث خواهد شد کلاس جدیدی از مجوزهای مخابراتی برای باندهای 95 گیگاهرتز تا 3 تراهرتز ارایه شود.

نوکیا، کی‌سایت تکنولوژی و دیگر شرکت‌هایی که در این ائتلاف حضور دارند از سال 2017 میلادی همکاری‌های مختلفی را با یکدیگر آغاز کردند. این ائتلاف پیش‌تر از کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا درخواست کرده بود با تخصیص پهنای باند مجاور 20 گیگاهرتزی یا بالاتر از آن با فرکانس 100 گیگاهرتز برای دستگاه‌های موبایلی موافقت کند تا از این طریق به نیازهای شبکه در عرصه نسل پنجم خدمات مخابراتی و ارتباطی (5G) پاسخ داده شود.

 


​​