باندپهن

پرونده قضایی 2 میلیارد یورویی علیه «تلکام ایتالیا»

saupload_dbpix-telecom-italia-superJumbo.jpg

 

هیئت مدیره شرکت مخابراتی «تلکام ایتالیا» با یک سری اتهامات جدید مواجه شده است که سهامدار ارشد شرکت «ویوِندی» در رابطه با فعالیت‌های اپراتور مذکور آنها را مطرح کرده است و طی پرونده قضایی موجود گفته می‌شود که «فولویو کونتی» رئیس هیئت مدیره و «لوئیجی گوبیتوسی» مدیرعامل شرکت مخابراتی «تلکام ایتالیا» جزء متهمان اصلی هستند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) در حال حاضر هیئت مدیره «تلکام ایتالیا» زیر نظر بزرگترین سرمایه‌گذار آن یعنی شرکت «الیوت منیجمنت» فعالیت می‌کند که سهامدار ارشد شرکت «ویوندی» طی هفته‌های اخیر تلاش فراوان کرده است تا اتهامات موجود در این زمینه را علنی کند و طی نشست‌های مختلفی که در هفته‌های اخیر با دیگر سهامداران برگزار کرده، به این اتهامات اشاره کرده است.

هیئت مدیره شرکت «تلکام ایتالیا» با انتشار بیانیه‌ای خود را در مقابل تعدادی از اتهامات وارد شده از سوی «ویوِندی» مربوط به «اقدامات غیرقانونی» مبرا دانست. بر اساس این اتهامات گفته شده است که این شرکت مخابراتی معادل 2 میلیارد یورو سوءاستفاده مالی انجام داده است و هیئت مدیره از موقعیت خود استفاده کرده است تا با برکنار کردن «آموس گِنیش» مدیرعامل قبلی و چند تن دیگر از مدیران ارشد، بتواند اهداف مالی خود را پیش ببرد.

لازم به ذکر است گوبیتوسی نوامبر 2018 به عنوان مدیرعامل جدید جایگزین گِنیش شد و در این میان شرکت «ویوِندی» کونتی و گوبیتوسی را به نقض قوانین سازمانی و حکومتی برای همکاری با شرکت سرمایه‌گذاری «الیوت منیجمنت» متهم کرد.

 


​​