باندپهن

کره جنوبی راه‌اندازی شبکه 5G را به تعویق انداخت

US-study-claims-China-leading-South-Korea-in-race-for-5G-article.jpg

 

خبرگزاری رسمی «یونهاب نیوز» گزارش داد اپراتورهای موبایلی در کره جنوبی به منظور دسترسی به اهداف بلندپروازانه خود برای راه‌اندازی شبکه ملی 5G و ارایه خدمات تجاری تا پایان ماه جاری مجبور به عقب نشین شدند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) بر اساس گزارش منتشر شده در این خبرگزاری کره‌ای، اپراتورهای بزرگ این کشور از جمله «اس‌کِی تلکام»، «کِی‌تی» و «ال‌جی یوپلاس» از جمله مراکزی بودند که مجبور به توقف فعالیت‌های خود در این زمینه شدند. این طور که گفته می‌شود در دسترس نبودن گوشی‌های هوشمند با قابلیت پشتیبانی از این شبکه از مهم‌ترین دلایل برای ایجاد تاخیر در راه‌اندازی شبکه 5G بود. با این وجود دولت کره جنوبی اعلام کرد قیمت گذاری خدمات 5G توسط اپراتورها نیز مناسب نبوده است و می‌بایست در این زمینه بررسی‌های بیشتر صورت گیرد.

وزارت علوم و ICT کره جنوبی با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص توضیح داد: «تجاری‌سازی شبکه مخابراتی 5G تنها زمانی عملی خواهد شد که عوامل مختلف تاثیرگذار از جمله شبکه، گوشی‌های وشمند و خدمات مربوطه در دسترس باشند».

در حالی که این وزارتخانه به زمان مشخص برای راه‌اندازی شبکه مخابراتی 5G اشاره نکرد، در بیانیه مذکور اعلام شد اپراتورهای مخابراتی بزرگ نظیر «اس‌کی تلکام»، «کِی‌تی» و «ال‌جی یوپلاس» به همراه شرکت‌های بزرگ تولیدکننده دستگاه‌های موبایلی نظیر سامسونگ و ال‌جی می‌بایست همکاری‌های بیشتری را با یکدیگر انجام دهند.

ماه گذشته شرکت سامسونگ نخستین گوشی هوشمند خود با قابلیت پشتیبانی از شبکه مخابراتی 5G را با نام «گلکسی اس10» معرفی کرد و البته اعلام نشد فروش این محصول از چه زمانی در کره جنوبی آغاز می‌شود. به صورت همزمان شرکت ال‌جی نیز از نخستین گوشی تحت شبکه 5G خود با نام «وی50 تین‌کیو» در جریان برگزاری کنگره MWC19 رونمایی کرد.

 


​​