تلفن همراه

موبایل تاشوی شیائومی قیمت سامسونگ و هواوی را می شکند

منبع: مهر
طبق گزارش های مختلف شرکت شیائومی موبایل تاشو خود را با قیمت ۹۹۹ دلار عرضه می کند که بسیار پایین تر از تلفن های هوشمند تاشوی سامسونگ و هواوی است.
 
به گزارش نوت بوک چک، شیائومی تصمیم دارد تا موبایل تاشو خود را در ماه‌های آتی رونمایی کند. در همین راستا قیمت این دستگاه طوری انتخاب می‌شود که از رقبای شیائومی کمتر باشد.
 
 
طبق گزارش‌های مختلف این دستگاه با قیمت ۹۹۹ دلار عرضه می‌شود که تقریباً نصف بهای موبایل‌های تاشویی است که به بازار عرضه می‌شوند.
 
از مدت‌ها پیش بازار در انتظار عرضه موبایل‌های تاشو است، بنابراین تعجبی ندارد در کنگره بین‌المللی موبایل در اسپانیا چند نمونه از آن رونمایی شدند. موبایل‌هایی مانند «Mate X» و «گلکلسی فولد» از شرکت‌های هواوی و سامسونگ توجه بسیاری از بازدیدکنندگان را به خود جلب کرد.
 
قیمت گذاری مشابه، وجه مشترک این دو دستگاه است. موبایل «میت ایکس» با قیمت ۲۶۰۰ دلار و «گلکسی فولد» با قیمت ۲ هزار دلار عرضه می‌شوند.
 
این در حالی است که کارشناسان معتقدند تولید کنندگان دیگر موبایل تاشو خود را با قیمتی مشابه عرضه خواهند کرد.
 
اما به نظر می‌رسد شیائومی از این قاعده مستثنی است. موبایل تاشوی این شرکت هنوز به طور رسمی نامگذاری نشده اما احتمالاً Mi Flex یاMi Fold نامیده شود. هرچند نمی‌توان انتظار داشت موبایل تاشوی شیائومی کیفیت دستگاه‌های هواوی یا سامسونگ را داشته باشد.
 
در موبایل تاشوی شیائومی از پنل‌های OLED استفاده نشده است.
 
به‌هرحال طبق گزارش‌ها موبایل تا شوی این شرکت چینی به قیمت ۹۹۹ دلار در آمریکا و ۹۹۹ یورو در اروپا و ۷۴۹۹۹ روپیه در هند فروخته می‌شود. دستگاه مذکور احتمالاً در ماه ژوئن رونمایی شود.

​​