باندپهن

هوآوی توسعه 5G در دانمارک را به اریکسون واگذار کرد

22428714-pix-huawei.jpg

 

تصمیم برای انتخاب شرکتی که مسئولیت راه‌اندازی نسل بعدی شبکه مخابراتی دانمارک را برعهده بگیرد هم اکنون در حال اتخاذ شدن است و رگولاتوری این کشور همه برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است تا هرچه سریع‌تر گزارش نهایی در این زمینه را منتشر کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) هم اکنون دو شرکت در این زمینه رقابت تنگاتنگ دارند تا به عنوان متولی اصلی برای راه‌اندازی نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی و ارتباطی موسوم به 5G در کشور دانمارک برگزیده شوند. بر این اساس هوآوی چینی و اریکسون سوئدی در مقابل هم قرار گرفته‌اند و آخرین خبرها حاکی از آن است که شرکت سوئدی برنده این رقابت بوده است.

بر اساس آخرین تصمیمات صورت گرفته قرار شده است در کشور دانمارک 5G جایگزین نسل چهارم شبکه‌های مخابراتی 4G شود تا دسترسی سریع‌تر به سرویس‌های ارتباطی را برای کاربران فراهم کند.

در ماه‌های اخیر اتهامات فراوان مبنی بر جاسوسی صنعتی توسط شرکت هوآوی مطرح شد و طی آن گفت شد فعالیت شرکت چینی خطر استفاده از داده‌های کاربران توسط دولت چین را افزایش می‌دهد که البته هرگز این اتهامات ثابت نشد و شرکت هوآوی تمامی آنها را تکذیب کرد.

با این توضیح بسیاری از کشورها به توصیه سازمان‌های اطلاعاتی خود همکاری با شرکت چینی را کنار گذاشتند. در این میان بزرگترین شرکت مخابراتی و ارتباطی دانمارک موسوم به TDC اعلام کرد اتهامات وارد شده به هوآوی فقط بر اساس ملاحظات تجاری که در پشت این انتخاب وجود دارد، پررنگ شده است.

«آلیون کرکبای» مدیر شرکت TDC در این خصوص گفت: «دو پیشنهاد و چندین مذاکره دشوار پیش روی ما قرار داشت و من در نهایت خرسندم که اعلام کردند اریکسون به عنوان شریک تجاری بعدی ما برای توسعه شبکه مخابراتی 5G محسوب می‌شود».

 


​​