تلفن همراه

اوبر بزرگترین شرکت تاکسی اینترنتی خاورمیانه را خرید

Buy Careem.jpg

 

بر اساس آخرین خبرهای منتشر شده از سوی منابع آگاه، شرکت «اوبر تکنولوژیز» توسعه دهنده بزرگترین خدمات تاکسی اینترنتی در جهان با پرداخت 3.1 میلیارد دلار به صورت نقد و سهام رقیب اماراتی خود یعنی «کریم نتورکس اف‌زد» را خریداری می‌کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این طور که منابع آگاه گزارش دادند شرکت آمریکایی در نظر دارد طی این واگذاری 1.4 میلیارد دلار را به صورت نقد بپردازد و همچنین 1.7 میلیارد دلار دیگر نیز قرار است در قالب اوراق قابل تبدیل به صاحبان فعلی «کریم» پرداخت شود.

منابع آگاه که خواستند نامشان فاش نشود توضیح دادند اوراق مذکور می‌تواند به سهام شرکت اوبر تبدیل شود و ارزش هر کدام از آنها 55 دلار برآورد شده است.

سهامداران شرکت خدمات تاکسی اینترنتی «کریم» را مراکز مختلف تشکیل می‌دهند که از جمله آنها می‌توان به شرکت سرمایه‌گذاری «الولید بن طلا» و شرکت ژاپنی توسعه تجارت الکترونیک «راکوتن» اشاره کرد. این سهامداران اصلی نیز موافقت خود را برای واگذاری مذکور اعلام کردند و بر این اساس پیش‌بینی می‌شود خبر رسمی مربوط به فروش شرکت «کریم» تا پایان هفته جاری منتشر شود.

«مَت کالمن» سخنگوی شرکت اوبر از دادن هر گونه اطلاعات در این زمینه خودداری کرد و این اتفاق در حالی صورت گرفت که سخنگوی شرکت «کریم» نیز حاضر به پاسخگویی در این زمینه نشد.

تصمیم اوبر برای خرید شرکت «کریم» پیش از عرضه عمومی سهام اولیه کمپانی مذکور مطرح شد. شرکت اوبر پیش‌بینی کرده است آوریل امسال سهام خود معادل 120 میلیارد دلار را وارد تالار عمومی بورس نیویورک کند.

 


​​