تلفن همراه

فریب تبلیغاتی AT&T برای ارایه خدمات 4G با نام 5G E

att-5ge-phone-feat.jpg

 

شبکه مخابراتی جدیدی که اپراتور آمریکایی AT&T با نام 5G Evolution یا به صورت اختصاری 5G E راه‌اندازی کرده است در مقایسه با شبکه LTE شرکت‌های رقیب «تی-موبایل» و «ورایزون» سرعت کمتری را در اختیار مشترکان قرار می‌دهد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) گزارشی که به تازگی منتشر شده حاکی از آن است که شبکه 5G E اپراتور AT&T فقط یک اقدام تبلیغاتی محسوب می‌شود و در اصل شرکت مربوطه سرویس‌های نسل چهارم شبکه‌های مخابراتی را از این طریق در اختیار مشترکان خود قرار می‌دهد.

مرکز «اوپن‌سیگنال» که این گزارش را منتشر کرده است توضیح داد شرکت AT&T با استفاده از نام 5G مشترکان خود را فریب داده است و از این طریق می‌کوشد مشترکان بیشتری را به سمت خود جذب کند. «اوپن‌سیگنال» یک مرکز مستقل تحلیل خدمات موبایلی و اطلاعاتی محسوب می‌شود که سرعت دسترسی به خدمات ارتباطی در آمریکا را بررسی می‌کند.

مرکز «اوپن‌سیگنال» معتقد است که شبکه LTE یا همان 4G پتانسیل فراوان برای پیشرفت دارد و در این میان شبکه 5G E اپراتور AT&T در اصل همان شبکه LTE محسوب می‌شود که خدمات پیشرفته‌ خود را با سرعت کمتر نسبت به اپراتورهای رقیب در اختیار مشترکان قرار می‌دهد.

 


​​