تلفن همراه

واتس‌اپ پیام‌هایی که زیاد ارسال شوند را برچسب‌گذاری می‌کند

dims.jpg

 

ابزار پیام‌رسان واتس‌اپ این روزها تلاش بیشتری می‌کند تا بتواند جلوی انتشار اخبار جعلی را بگیرد و شرکت فیسبوک که در اصل متولی اصلی توسعه واتس‌اپ محسوب می‌شود، برای پاکسازی این اپلیکیشن از اخبار جعلی سرمایه‌گذاری‌های فراوان انجام داده است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) نسخه آزمایشی جدید واتس‌اپ برای دستگاه‌های اندرویدی که هم اکنون عرضه شده است به گونه‌ای طراحی شده است که اگر یک پیام را به صورت مکرر ارسال کنید آن را برچسب گذاری می‌کند و این طور که گفته شده است، بر اساس تغییرات جدید واتس‌اپ اگر یک پیام در این اپلیکیشن بیش از 5 بار به اشتراک گذاشته شود برچسب مربوطه روی آن قرار می‌گیرد.

نسخه جدید واتس‌اپ این امکان را فراهم کرده است تا کاربران برای شمارش تعداد دفعات به اشتراک گذاری پیام مورد نظر بتوانند در بخش «اطلاعات پیام» به آن دسترسی داشته باشند. این محدودیت فقط برای پیام‌های ارسالی اعمال شده است و بنابراین برای پیام‌هایی که دریافت می‌کنید چنین محدودیتی را مشاهده نخواهید کرد.

هنوز به درستی مشخص نیست این قابلیت از چه زمانی به صورت عمومی در اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ اعمال می‌شود و با این وجود به کارگیری آن در نسخه آزمایشی حاکی از آن است که شرکت مربوطه برای به کارگیری قابلیت مذکور تصمیم خود را نهایی کرده است.

این روزها واتس‌اپ برای ارسال اخبار جعلی مورد انتقادات شدید قرار گرفته است. بسیاری از منتقدان بر این باورند که این اپلیکیشن به خشونت‌طلب در کشور هند کمک کرده است تا اهداف خود را پیش ببرند و در مقابل، فیسبوک که شرکت مادر واتس‌اپ محسوب می‌شود هم مورد انتقادات مشابه قرار گرفته است.

 


​​