تلفن همراه

گوشی تاشوی سامسونگ را 200 هزار بار خم کنید

dims 1.jpg

 

سامسونگ در تلاش است بازار جهانی گوشی‌های تاشو مجهز به نمایشگر منعطف را در دست بگیرد و در این زمینه خانواده جدیدی از محصولات شرکت کره‌ای با نام «گلکسی فولد» عرضه شده است که برای نخستین بار چنین امکانی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) امروز برای نخستین بار یک تصویر اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد سامسونگ دوام نمایشگر هر یک از این گوشی‌ها را چگونه بررسی می‌کند تا با خم شدن‌های مکرر مشخص شود که نمایشگر انعطاف‌پذیر با مشکلی مواجه نمی‌شود.

این کمپانی تصویر ویدیویی مذکور را به صورت رسمی منتشر کرده است و در آن نشان می‌دهد این دستگاه در مرحله کارخانه‌ای تست‌های ویژه و سنگین را پشت سر می‌گذارد و طی آن گوشی‌های «گلکسی فولد» بارها خم و راست می‌شوند تا هرگونه مشکل احتمالی در آنها بررسی شود.

این گوشی هوشمند 2000 دلار قیمت دارد و شرکت سامسونگ می‌گوید 200 هزار بار باز و بسته کردن دستگاه هیچ مشکلی را برای نمایشگر منعطف آن به وجود نمی‌آورد. بر این اساس می‌توان گفت اگر شما روزی 100 بار این گوشی هوشمند تاشو را باز و بسته کنید، به مدت 5 سال اطمینان خواهید داشت که دستگاه مذکور از این ناحیه با مشکل مواجه نخواهد شد.

dims (1).jpg


​​