بازار سرمایه

اعلام آمادگی مدیرعامل «تی-موبایل» برای ادغام با «اسپرینت»

TmobileQ4131-1024x683.jpg

 

«جان لجِر» مدیرعامل اپراتور آمریکایی «تی-موبایل» از استدلال‌های ارایه شده در یک کمپین جدید برای ادغام با شرکت مخابراتی «اسپرینت» استقبال کرد و این اتفاق در حالی صورت گرفت که پیش از این شایعاتی مبنی بر متقاعد شدن رقبای اصلی آمریکایی برای یکی کردن فعالیت‌های مخابراتی آنها مطرح شده بود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) لجر در یک مطلب وبلاگی ادعا کرد اپراتورهای بزرگ و اصلی در آمریکا در حال از دست دادن میلیون‌ها مشترک خود هستند و این اتفاق باعث شده است آنها برای ادامه حضور در این بازار شرایط غیررقابتی خود را حفظ کنند.

لجِر در ادامه مطلب خود توضیح داد ادغام فعالیت آنها با اپراتور «اسپرینت» شرایط لازم برای به کارگیری هرچه بیشتر از نوآوری‌ها و رقابت گسترده‌تر با دیگر شرکت‌های مخابراتی را فراهم می‌آورد و آنها را برای به چالش کشیدن خدمات ارتباطی کابلی و ارایه سرویس‌های جدید به مشترکان در موقعیت بهتر قرار می‌دهد.

او افزود این ادغام کمک خواهد کرد تا ایالات متحده در عرصه رقابتی توسعه نسل پنجم خدمات مخابراتی و ارتباطی یا 5G برنده شود و شکاف کنونی برای دسترسی مردم به خدمات باند پهن به ویژه در مناطق روستایی از بین برود.

در حالی که «تی-موبایل» و «اسپرینت» بدون هرگونه ادغام به رقابت با یکدیگر ادامه می‌دهند، لجِر توضیح داد که این اقدام می‌تواند یک نبرد تنگاتنگ و بزرگ در عرصه مخابراتی محسوب شود.

این خبر در حالی منتشر شد که خبرگزاری «فاکس بیزینس» امروز اعلام کرد «ماکان دلرحیم» مدیر بخش قانون آنتی تراست در وزارت دادگستری آمریکا (DoJ) تمایل فراوان به افزایش همکاری شرکت‌های مخابراتی آمریکایی در راستای توسعه خدمات 5G دارد تا از این طریق بتواند اقدامات گسترده‌تری را علیه شرکت چینی هوآوی انجام دهد.

 


​​