بازار سرمایه

انتقاد بزرگترین شرکت مخابراتی آلمان از فروش یک میلیارد یورویی باند 5G

DT_CEO_Tim_HoettgesP_Mar19-e1553777798167.jpg

 

«تیموتوس هوتگِس» مدیرعامل شرکت مخابراتی «داچ تلکام» سیاست‌های نظارتی سازمان رگولاتوری آلمان را زیر سوال برد و توضیح داد هزینه‌های بسیار بالا باعث شده است مراکز فعال در این حوزه برای توسعه شبکه 5G با کاهش طیف باند مخابراتی مواجه شوند و این اتفاق در نهایت باعث می‌شود اپراتورها برای دسترسی به منابع مالی و راه‌اندازی شبکه مخابراتی جدید با مشکل مواجه شوند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) مدیرعامل «داچ تلکام» در نشست سهامداران شرکت در روزی انتقادات خود را مطرح کرد که طیف باند مخابراتی جدید به بالاترین پیشنهاد مطرح شده در آلمان به بیش از یک میلیارد یورو فروخته شد. این مدیر ارشد همچنین این حقیقت را فاش کرد که، یک چهارم طیف باند تخصیص داده شده به شبکه 5G در اختیار اپراتورها قرار نمی‌گیرد و این امر می‌تواند قیمت نهایی سرویس‌هایی که برای مشترکان ارایه می‌شود را افزایش دهد.

«تیموتوس هوتگِس» گفت: «هیچ وقت حداکثر سرمایه‌گذاری و حداکثر مقررات اعمال شده نمی‌توانند به صورت همزمان به کار گرفته شوند».

هوتگِس با اشاره به مواردی که باعث ایجاد تاثیرات خارجی بر اهداف آنها می‌شود توضیح داد: «بعضی قوانین وجود دارند که دیگر نمی‌توان از آنها استفاده کرد».

او همچنین گفت: «ما قصد داریم سالانه 2000 آنتن جدید در کشور آلمان راه‌اندازی کنیم، ولی برای آنکه تاییدیه‌ها و مجوزهای لازم را در اختیار بگیریم می‌بایست دو سال صبر کنیم. ما شبکه مخابراتی LTE را در مسیرهای از پیش تعیین شده توسعه دادیم، ولی فناوری‌های جدید نمی‌توانند روش‌های قبلی را تکرار کنند».

 


​​