باندپهن

تلاش مقامات آمریکایی برای شفاف‌سازی همکاری با هوآوی

cell-tower-rural-wheat-field-shutterstock-650.jpg

 

«استیوِن بِری» مدیرعامل شرکت حامل‌های رقابتی (CCA) از مقامات ایالات متحده خواست هرچه سریع‌تر دستورالعمل‌های واضح‌تر و دقیق‌تر پیرامون نگرانی‌های امنیتی مطرح شده مرتبط با شرکت هوآوی را ارایه دهند، زیرا شرکت چینی برنامه‌های خود را آماده کرده است تا در کنفرانس پیش‌رو با اپراتورهای محلی و روستایی وارد همکاری شود و زیرساخت‌های آنها را تقویت کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) بِری طی سخنرانی خود در کنفرانس «موبایل ورلد لایو» توضیح داد بسیاری از اعضای کوچک مرکز CCA از کیت‌های هوآوی در شبکه‌های مخابراتی خود استفاده می‌کند و این اتفاق مطابق با سیاست‌های کنونی صورت می‌گیرد.

در حالی که این اپراتورها در نظر دارند از امنیت شبکه خود مطمئن شوند و به صورت همزمان قوانین و دستورالعمل‌های امنیتی ملی را هم دنبال کنند، «استیوِن بِری» اظهار داشت دولت فدرال در این زمینه راهکار جامع و مشخص ارایه نکرده است تا نحوه برخورد اپراتورهای محلی با فروشندگان تجهیزات مخابراتی مشخص شود.

مدیرعامل مرکز CCA در این خصوص گفت: «تمامی اپراتورهایی که تحت نظر ما فعالیت می‌کنند می‌خواهند فعالیت‌های خود را با دستورالعمل‌های مرتبط با امنیت ملی سازگار کنند. ولی ما در این زمینه به راهنمایی‌های بیشتری از سوی مقامات ارشد آمریکایی نیز داریم ... دولت آمریکا فقط در مورد شبکه 5G نگرانی دارد و این در حالی است که نسل‌های قبل از آن یعنی شبکه 4G هم هنوز دستورالعمل واحد برای توسعه زیرساخت‌های مخابراتی را شامل نمی‌شوند».

 


​​