تلفن همراه

انتقاد به ادعاهای «تی-موبایل» برای پوشش‌دهی مخابراتی مناطق روستایی

84P7013-e1523901886947.jpg

 

اپراتور موبایلی «سی اسپایِر» آمریکا معتقد است شرکت مخابراتی «تی-موبایل» به دنبال عدم موفقیت در جریان ادغام با شرکت «اسپرینت» توانایی کافی برای پوشش دهی مناطق روستایی را در اختیار نگرفته است و همکاری این دو شرکت مخابراتی نمی‌تواند تاثیر چشمگیری بر فاکتورهای اقتصادی بگذارد و امکان راه‌اندازی سایت‌های مخابراتی پرهزینه در مناطق دورافتاده را فراهم کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) شرکت «تی-موبایل» طی پرونده‌ای که به کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) ارایه کرده است توضیح داد «تجهیزات پشتیبانی پرسرعت برای شبکه‌های روستایی» را در اختیار گرفته است و «برنامه‌های مشخص» پیش روی خود دارد تا شبکه‌های روستایی را به‌روز کند و پس از ادغام با شرکت مخابراتی «اسپرینت» دچار مشکل نشود.

این شرکت مخابراتی با جزییات کامل برنامه‌های خود برای به‌روزرسانی سیستم‌های پشتیبان میکروامواج‌ و پشتیبانی از سیستم‌های پرسرعت چند-گیگابیتی در سال جاری را معرفی کرد و چندین راهکار مختلف و مقیاس‌پذیر برای نصب و راه‌اندازی شبکه‌های آنده را نیز در اختیار دولت آمریکا قرار داد.

با این وجود، اپراتور «سی اسپایر» اعلام کرد این اعلامیه «به طور دقیق نشان نمی‌دهد که تی-موبایل چگونه سیستم‌های پشتیبان برای مناطق روستایی را در اختیار می‌گیرد» و همچنین شرکت مخابراتی یاد شده مشخص نکرده است که به چه شکل مشکلات مالی پیش رو برای استقرار تجهیزات روستایی را برطرف می‌کند.

در این بیانیه نوشته شد: «هیچ توضیح مشخصی در مورد تغییرات اقتصادی اعمال شده در جریان ادغام دو شرکت مخابراتی مذکور ارایه نشده است و به درستی مشخص نیست این اپراتور موبایلی بزرگ چگونه می‌خواهد هزینه‌های توسعه شبکه مخابراتی روستایی را تامین کند».

مسئله مربوط به ادغام فعالیت های «تی-موبایل» و «اسپرینت» برای پوشش دهی خدمات مخابراتی روستایی هنوز به صورت مبهم باقی مانده است و مقامات رگولاتوری آمریکا همچنان در حال بررسی‌های بیشتر در این زمینه هستند.

 


​​