تلفن همراه

تلاش MTN برای جلوگیری از پول‌شویی در سوازیلند

MWL_Swaziland_money.jpg

 

کاربران سرویس موبایلی انتقال پول در کشور سوازیلند از این پس می‌بایست منبع پول‌های دریافتی که در حساب‌های بانکی خود ذخیره می‌کنند را هم مشخص کنند و این اقدام بخشی از تلاش‌های دولت سوازیلند برای کاهش پولشویی محسوب می‌شود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) «ماندلا لوفوندوو» مدیر ارتباطات شرکت مخابراتی MTN Swaziland به روزنامه رسمی این کشور در مورد تصمیم جدید دولت توضیح داد و اعلام کرد این قانون به زودی برای عموم کاربران موبایلی کشور سوازیلند اعمال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد که تغییر جدید به دنبال وضع قانون جدید بانک مرکزی سوازیلند اعمال می‌شود تا به موجب آن تمامی ارایه‌دهندگان خدمات مالی تحت پوشش قرار بگیرند. زمانی که یک سپرده گذاری مالی انجام می‌شود، کاربران 10 گزینه مختلف را پیش روی خود مشاهده می‌کنند تا یکی از آنها را به عنوان منبع دریافت پولمعرفی کنند و همچنین این فرصت برای آنها وجود دارد که اعلام کنند مبلغ مربوطه را از منبع خارج از لیست دریافت کرده‌اند.

شرکت مخابراتی MTN در نظر دارد طی دو ماه آینده این تغییرات را برای عموم کاربران خود که از سرویس‌های موبایلی مالی استفاده می‌کنند اعمال کند و بر این اساس قرار است پلتفرم MTN به‌روزرسانی جدید در اختیار بگیرد تا از ماه مه به بعد این تغییرات برای عموم کاربران ارایه شود.

 


​​