تلفن همراه

پیگیری‌های وزیر ارتباطات به نتیجه رسید:

اپراتورها بالاخره مجبور به ابلاغ ممنوعیت قرعه‌کشی در قبال خدمات ارزش افزوده شدند

پیگیری های وزیر ارتباطات برای مقابله با خدمات ناخواسته ارزش افزوده تلفن همراه و کسر بدون اجازه اعتبار از حساب سیم کارت مشترکین تلفن همراه وارد مرحله‌ی جدیدی شد و حالا اپراتورهای تلفن همراه مجبور به ابلاغ ممنوعیت قرعه کشی در عرضه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه شدند.

f8d99021-3b13-4ccb-85c1-e3249eb50f91.jpg

به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، با ابلاغ اپراتورهای تلفن همراه "اعطای هر نوع جایزه در سرویس های ارزش افزوده در قالب قرعه کشی ممنوع شده و جوایز صرفا براساس فعالیت کاربران در سرویس اعطا می گردد".

در این ابلاغیه تصریح شده با توجه به تعهد برخی سرویس ها به مشترکین مبنی بر انجام قرعه کشی و اعطای جایزه به مشترک برنده که قبلا در تقویم قرعه کشی های این اپراتورها تایید و ثبت شده است، آن سرویس ها میتوانند قرعه کشی خود را در سررسید مقرر انجام و جایزه مشخص شده را به مشترک برنده اعطا کنند.

در پایان این ابلاغیه تصریح شده در صورت مشاهده هر نوع تبلیغات دیجیتال، تلویزیونی، محیطی و نظایر آن مبتنی بر قرعه کشی، مطابق شرایط و ضوابط با شرکت های ارائه کننده سرویس برخورد خواهد شد و علاوه بر قطع سرویس، غیرفعال سازی و بستانکاری مشترکین جذب شده از کمپین، جریمه اعمال می شود.

پیش از این جهرمی از ممنوعیت فعال بودن پیش فرض خدمات ارزش افزوده روی سیم کارت های جدید خبر داده بود و پیش از آن هم سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با راه اندازی سامانه #800* امکان مشاهده فهرست خدمات فعال و غیرفعال سازی آنها را برای مشترکین فراهم ساخته بود.

در آخرین روز کاری سال 97 هم انتقادها از درآمد ارزش افزوده شرکت توسکا جواب داد و این شرکت رسما پایان استفاده از کدهای دستوری ستاره مربعی را در بیانیه‌ای اعلام کرد.

پس از چند هفته بحث رسانه‌ای ، فشار افکار عمومی و پیگیری وزارت ارتباطات، شرکت توسکا اعلام کرد کدهای دستوری ارزش افزوده را بر می چیند. کدهای دستوری که در برنامه‌های تلویزیونی این قدر زیاد شده بودند که رسانه ملی را گروه زیادی از منتقدین از عباس عبدی تا حجه الاسلام زائری و مصطفی هاشمی طبا مورد نقد قرار داده و حتی هاشمی طبا روی آنتن زنده سیما گفته بود تلویزیون شده مثل آن قدیم‌ها که بلیت بخت آزمایی می فروختند.

فعال سازی ناخواسته خدمات ارزش افزوده و کسر بدون اجازه اعتبار از حساب کاربران در صدر شکایت های مشترکین از اپراتورهای تلفن همراه به سازمان تنظیم مقررات قرار دارد.


​​