فناوری اطلاعات

دستگیری کلاهبرداران میلیاردی از خریداران خودروهای لوکس در دیوار

رییس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری از شناسایی و دستگیری باند کلاهبرداری میلیاردی از فروشندگان خودروهای گران قیمت در سایت دیوار خبر داد.
 
سرهنگ عسگری، رییس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری در تشریح این خبر بیان کرد: کلاهبرداران با نشان کردن انتشار دهندگان آگهی فروش خودروهای لوکس در سایت دیوار با فریب  کاربران  و جعل مدارک هویتی و چک‌های تضمینی، اقدام به خرید خودروهای فروشندگان بدون حضور در بنگاه‌های رسمی ‌خرید و فروش خودرو به صورت توافقی می‌کردند.
 
سرهنگ عسگری افزود: اعضای این باند کلاهبرداری که در چند استان دیگر نیز اقدام به  فریب مردم می‌کردند با برقراری تماس تلفنی با انتشار دهندگان آگهی سایت دیوار و سپس قرار ملاقات حضوری و البته قیمت باب میل فروشنده طوری وانمود می‌کردند که مشتری واقعی هستند .
 
این مقام انتظامی‌ ادامه داد: با وصول مرجوعه قضایی با عنوان کلاهبرداری از این طریق، طی بررسی‌های فنی کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که افراد کلاهبردار در یکی از استان‌های هم جوار ساکن هستند که با هماهنگی مقام قضایی طی یک عملیات ضربتی، متهمان در مخفیگاه‌شان به همراه ابزار و لوازم جعل اسناد و مدارک هویتی جعلی دستگیر شدند.
 
رییس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری هشدار داد: کاربران به ویژه فروشندگان و خریداران خودرو که درسایت‌های اینترنتی اقدام به انتشار آگهی خرید یا فروش خودرو می‌کنند هوشیار باشند و فرآیند خرید و فروش خودرو را از طریق قانونی و در بنگاه‌های معاملاتی رسمی ‌انجام دهند
 
این مقام مسوول خاطر نشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه مشکل و یا درخواست مشاوره در فضای مجازی ضمن مراجعه به سایت پلیس فتا با کارشناشان پلیس فتا در ارتباط باشند.
 

​​