تلفن همراه

گوشی هوشمند پوشیدنی در راه بازار

منبع: ایران آنلاین
نخستین گوشی هوشمند پوشیدنی در جهان تا چند روز دیگر به بازارهای جهانی عرضه می‌شود.
 
چندین ماه پیش کمپانی چینی nubia به‌منظور پر کردن شکاف ایجاد شده در بازار ساعت‌های هوشمند اقدام به ساخت یک فناوری با دو قابلیت مجزا کرد و نخستین گوشی هوشمند پوشیدنی در جهان را طراحی کرد و تا چند روز دیگر این محصول به بازارهای جهانی عرضه می‌شود و به نوعی کاربران با خرید این فناوری می‌توانند با یک تیر دو نشان زده یعنی همزمان صاحب یک گوشی و یک ساعت هوشمند می‌شوند.
گوشی هوشمند Nubia Alpha دارای صفحه نمایش 4 اینچی بوده و به‌دلیل انعطاف زیاد آن براحتی در مچ دست کاربران همانند یک ساعت وصل می‌شود.
این دستگاه از پیام‌های متنی، پرداخت تلفن همراه و تماس‌های صوتی از طریق بلندگوی داخلی یا هدست بلوتوث متصل پشتیبانی کرده و همانند یک ساعت هوشمند و یک ردیاب تناسب اندام عمل کرده و میزان ضربان قلب و تنفس کاربران را اندازه‌گیری می‌کند.
این فناوری دارای 1 گیگابایت رم و 8 گیگابایت حافظه داخلی بوده و یک دوربین 5 مگاپیکسلی در سمت راست با دو دکمه در کنار و یک سنسور در سمت چپ دارد. باتری 500 میلی آمپر دارای یک پین اتصال دهنده برای شارژ بوده و با هر بار شارژ کامل دو روز عمر مفید دارد.
جیمز یان، مدیر تحقیقات بازار فناوری می‌گوید: پتانسیل رشد بخش‌های هوشمند پوشیدنی به وضوح بزرگ تر از بخش سنتی گوشی‌های هوشمند بوده و در همین راستا به نظر می‌رسد این کمپانی چینی با درپیش گرفتن یک راه میانه گامی بلند را در دنیای فناوری بردارد. علاقه‌مندان به داشتن نخستین گوشی هوشمند پوشیدنی می‌توانند به وب سایت nubia مراجعه کرده و مدل 4G آن را با قیمتی برابر 520 دلار سفارش دهند.
 

​​