تلفن همراه

رگولاتور: وضعیت ارتباطی مناطق سیل زده لرستان نرمال است

 
zelfaltig.jpg
 
وضعیت ارتباطی مناطق سیل زده استان لرستان با حضور میدانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی،مدیران واحدهای تابعه وزارت ارتباطات و مدیران منطقه ای اپراتورها در خرم آباد بررسی شد.
 
به گزارش روابط عمومی رگولاتوری، حسین فلاح جوشقانی پس از بازدید  مناطق سیل زده گفت: پس از بروز سیل  در مجموع تعداد زیادی سایت دو اپراتور از اپراتورهای  تلفن همراه به دلیل تخریب تاسیسات ارتباطی و قطعی برق سراسری از کار افتاده و تمامی ارتباط شهر پلدختر با سایر نقاط استان قطع شده بود که با حضور و مدیریت میدانی  وزیر ارتباطات در روزهای اول پس از این اتفاق  در مناطق سیل زده و تلاش همکارانمان در اپراتورها ،ارتباط برقرار شد. 
 
حسین فلاح جوشقانی افزود: در حال حاضر نیز در حوزه تلفن همراه بغیر از سه سایت جاده ای اپراتورها و سه سایت ارتباطات روستایی که  به دلیل تخریب مسیر جاده ای و عدم دسترسی به آن ،امکان حمل دیزل برق و تجهیزات رادیویی به آنجا وجود ندارد ،تمامی ارتباطات استان در حالت نرمال است.      
 
وی تاکید کرد:همچنین با استفاده از بالن پوشش اینترنت وای فای با ظرفیت یک گیگابیت بر ثانیه به صورت رایگان در  شهر پلدختر فراهم شده است.                               
 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد : بازسازی مسیر اصلی فیبر نوری  کوهدشت، پلدختر به خرم آباد با همت همکاران ما در حال انجام و امیدواریم که تا روز جمعه برقرار شود. هرچند با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اسرع وقت مسیر ارتباطی فیبر جایگزین از طریق دزفول برای این مناطق فراهم شده بود.      
 
فلاح جوشقانی  با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت ارتباط صوتی و نسل ۳ و ۴ اینترنت تلفن همراه در پلدختر و جاده های منتهی به آن در حالت نرمال قرار دارد درباره وضعیت تلفن ثابت در این منطقه عنوان کرد:مرکز ۱۰ هزار شماره ای تلفن ثابت در این منطقه بطور کامل تخریب شده است و همکاران ما در شرکت مخابرات در حال نصب مرکز جایگزین در نقطه دیگری از شهر هستند و امیدواریم با راه اندازی این مرکز اوایل هفته آینده دسترسی تلفن ثابت  و اینترنت ثابت نیز در تمام بخش های شهر پلدختر راه اندازی شود.

​​