تلفن همراه

آمریکا میلیاردها دلار در 5G سرمایه‌گذاری می‌کند!

 
 
رئیس اف سی سی
 
به نظر میرسد که دولت آمریکا در حال برنامه ریزی برای تزریق یک بودجه قابل توجه برای توسعه برنامه های 5G به اپراتورهای تلفن همراه این کشور است. 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، البته این اپراتورها باید برای شفاف سازی این گمانه زنی، تا پایان سال میلادی جاری صبر پیشه کنند تا نیاز خود را برای یک سهم جدید از طیف رادیویی ملی برای تسخیر فرکانس بعنوان ابزار حیاتی فایوجی بعنوان در این رقابت جهانی، نهایی سازی کنند. 
 
روز گذشته Ajit Pai رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا، FCC، از طرح‌هایی برای راه‌اندازی برنامه جدید ۲۰ میلیارد و 400 میلیون دلاری برای حمایت از استقرار باند وسیع در مناطق روستایی پرده برداشت.
 
به گفته آجیت پای، در طول سالهای آینده و با هدف ایجاد ارتباط مخابراتی پرسرعت برای ۴ میلیون خانه روستایی و ایجاد زیرساخت برای سایت‌های 5G، صندوق فرصت‌های دیجیتال روستایی آمریکا، سرمایه قابل توجهی را برای کمک بین شرکت‌های تامین مالی ایجاد زیرساختار جدید و مدرن توزیع خواهد کرد.
 
وی همچنین برنامه سومین حراجی فرکانس آمریکا را اعلام کرد که بر اساس آن، حراج واگذاری فرکانس های 37، 39 و 47 گیگاهرتز از ۱۰ دسامبر شروع خواهد کرد. این اقدام بیش‌ترین میزان واگذاری طیف را در یک زمان در تاریخ این کشور رقم خواهد زد و در پی فروش در باندهای ۲۴ GHz و ۲۸ GHz که پیش‌تر در سال برگزار شد، به اجرا گذاشته خواهد شد.
 
رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا توضیح داد که این حرکت بخشی از برنامه به 5G اداره ارتباطات آمریکا است تا به این کشور کمک کند چین و سایر بازارها را با استفاده از این تکنولوژی شکست دهد.
 
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در اظهار نظر در مورد این حرکت گفت که رقابت به سوی 5G یک "پیروزی برای آمریکا" است.
 
وی افزود: " شبکه‌های نسل پنجم باید محکم شوند، باید قوی باشند، آن‌ها باید هر اجتماعی را پوشش دهند و باید هر چه زودتر مستقر شوند."
 
انتقادات
اما کمیسر، جسیکا روزن ورکر ، تمرکز ارتباطات فدرال در ارتباطات mmWave را به عنوان اقدامی غیرعملی برای توسعه‌های گسترده و ایزوله کردن در مرحله جهانی مورد انتقاد قرار داد.
 
او هشدار داد که بدون یک "باند میانی و محوری" برای فرکانس‌های میانی در نقاط دیگر، ایالات‌متحده می‌تواند نفوذ خود را بر زنجیره تامین جهانی از دست بدهد: "این به معنای مقیاس کم‌تر، هزینه بالاتر، چالش‌های قابلیت هم‌کاری و امنیت کم‌تر از دیگر فن‌آوری‌های دیگر کشورها است.
 
Rosenworcel همچنین به شدت از سیاست‌های ترامپ در حوزه 5G انتقاد کرد و اظهار داشت که مداخلات او بیشتر از سود برای آمریکا زیان بار بوده است.
 
به گفته او، این کمیسیون با اقداماتی نظیر تحمیل تعرفه‌ها بر روی تجهیزات 5G و متحد کردن متحدان آمریکا بر روی امنیت 5G، کاهش سایر نقاط جهان در طیف فرکانسی باند وسیع، هنوز یک برنامه عملی برای رهبری ایالات‌متحده ارائه نکرده است."

​​