تلفن همراه

MTN برنده طیف فرکانسی 800 مگاهرتز شد

 
MWL2019_Nigeria_Generic.jpg
 
بلومبرگ گزارش داد کمیسیون ارتباطات نیجریه انتقال فرکانس کاربردی و طلایی ۸۰۰ MHz را به گروه تجاری ام تی ام تایید و نهایی سازی کرده است، این اقدام در حالی روی می دهد که تفحص عمومی در سال ۲۰۱۵ واگذاری این طیف به اپراتور Visafone را متوقف ساخته بود.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، واگذاری این فرکانس در نیجریه سالها مورد مناقشه بوده است و در حالی که فرکانس‌های دیگر برای اپراتورهای نیجریه ای دردسترس هستند، این اپراتورها عملا در حال سرویس دهی در باندهای بالاتری هستند که در نتیجه مزایای مشابهی را از نظر پوشش به این شرکتها ارائه نمی‌کنند.
 
در ژوئن ۲۰۱۸ اپراتوهای ایرتل و ناین موبایل یکصدا با انتقال مجوز و منابع از اپراتور Visafone به MTN نیجریه مخالفت کردند. Airtel گفت که این حرکت به رقیب خود اجازه می‌دهد تا تسلط بازار خود فراتر از بخش مکالمه را گسترش دهد و دولت به عدم ایجاد انحصار باید توجه کند.
 
Olusola Teniola، رئیس انجمن شرکت‌های مخابراتی نیجریه، به بلومبرگ گفت که تصمیم NCC برای تایید انتقال این طیف به MTN نیجریه کمک خواهد کرد تا به سرعت پوشش شبکه خود را توسعه دهد، مناطق روستایی و بدون ارتباط را تحت پوشش خدمات خود قرار دهد.
 
Teniola گفت: " MTN یک بازیگر اصلی در بخش خدمات صوتی است است و بدیهی است که آن‌ها می‌خواهند مطمئن شوند که در فضای داده جایگاه رهبری دارند.
 
این در حالی است که ام تی ان نیجریه با چالش های بزرگ دیگری در این کشور رو به رو است، به طوری که در ماه ژانویه، این کشور موافقت کرد تا ۵۳ میلیون دلار برای حل اختلاف با بانک مرکزی، بپردازد.

​​